SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

CEMİL MERİÇ KARATAŞ'I AĞIRLADI14 Nisan 2019 - 15:56, Pazar

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Prof. Dr. Mustafa Karataş'ı ağırladı. Karataş "Gençlik ve Güzel Ahlak" başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Mustafa Karataş; Hz. Muhammed'in hayatı ve Hz. Muhammed'in güzel ahlakı, genç nesillerin efendimizin hayatını örnek almasının önemini ve gençlerin güzel ahlak sahibi olmasının önemini anlattı.  Karataş, “Gelecek neslin peygamberimizin izinden gitmesinin bir çok probleme çözüm olacağını belirten Karataş Efendimiz'in hayatını  ve güzel ahlakını, "Hz. Muhammed (s.a.v) kendisi için değil toplum için yaşamıştır, Hz. Muhammed (s.a.v) dünya hayatı ve ahiret hayatı arasındaki dengeyi  mükemmel bir şekilde kurdu ve Hz. Muhammed (s.a.v) olduğu gibi göründü göründüğü gibi oldu” dedi. Karataş, günümüz gençlerinin ve toplumunun en büyük probleminin insanların sadece kendisini düşünmesi olduğunu belirtti. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 175 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur