SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

SERDİVAN KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK24 Mart 2019 - 14:48, Pazar

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar yeni projelerinin kapsamında yaptığı açıklamada Serdivan'da enerji üretileceğini açıkladı.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar yeni dönem projeleri arasında yer alan Temiz Enerji ve Sıfır Atık Projeleri’nin detaylarını paylaştı. Serdivan Belediyesi olarak temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik noktasında da önemli projeler hayata geçirdiklerini ve bu hizmetlere enerji üretimi alanında yapmayı planladıkları Temiz Enerji Projesi’yle farklı bir boyut kazandırmak istediklerini belirten Başkan Alemdar, “Çevre dostu belediyecilikte örnek hizmetler üretmeye devam ediyoruz. Belediyemizin kendi tüketim enerjisinin karşılanmasında ve kent içi aydınlatmaya destek olma anlamında yeni bir projeyi daha Serdivanımıza kazandırmayı planlıyoruz. Temiz Enerji olarak nitelendirdiğimiz projemizle; güneş enerjisini kullanarak, 1 Megawatt’lık elektirik enerjisi üreteceğiz. Böylece ilçe olarak tüketmiş olduğumuz enerjinin bir kısmını kendimiz karşılamış olacağız” dedi.

EKONOMİYE KATKI

Temiz Enerji Projesi’yle; çevre kirliliğinin önüne geçilmesinin yanı sıra yapılacak olan tasarrufla da ülke ekonomisine katkı sağlanacağını ifade eden Alemdar, “Bizim hizmet anlayışımızın önemli bir noktası da; teknolojik gelişimleri takip ederek, bu yeniliklerin ilçemize entegre edilmesi için girişimlerde bulunmak. Ülkemiz yenilenebilir enerji kaynakları yönünden zengin bir coğrafyaya sahip. İnşallah bu zenginliğimizi enerji üretiminde kullanarak hemşehrilerimizi yeni bir hizmetle daha buluşturacağız” diye konuştu.

SIFIR ATIK

Yeni dönemde Serdivan’da geri dönüşüm seferberliği ilan edileceğini ve bu kapsamda “Sıfır Atık Projesi’ni” hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Yusuf Alemdar, “Yarınlarımıza daha temiz ve yaşanabilir bir Serdivan bırakmak için çevre yatırımlarımıza ayrı bir hassasiyet gösteriyoruz. Bu kapsamda ilk olarak, bütün resmi dairelerimizde başlatmayı düşündüğümüz uygulamayla; geri dönüştürülebilir atıkların tekrar kullanıma kazandırılması için bir eylem planı hazırladık. Bu planlama çerçevesinde; hem çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz, hem de geri dönüşüme kazandırılabilir atıkların kontrolünü sağlamış olacağız” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜME DESTEK

Serdivan’ın her geçen gün büyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çeken Alemdar, “Tüketim sonucu oluşan plastik, cam, metal, kağıt ve karton gibi ambalaj atıklarının ayrı olarak biriktirilmesi için Serdivan genelindeki farklı noktalara kuracağımız geri dönüşüm sistemiyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da üzerinde hassasiyetle durduğu “Sıfır Atık Projesi’ne Serdivan olarak destek olacağız” ifadelerini kullandı.  

Bu haber toplam 353 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur