SRT Yayın Akışı - 23.07.2019
Son Dakika

VALİ NAYİR SÖĞÜTLÜ İLKOKULUNU ZİYARET ETTİ14 Mart 2019 - 13:56, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Eğitim de istenilen yerde olunmadığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Eğitimde başarının artması için bütün paydaşlarının işin içine girmesi gerekiyor. Başarıda herkesin bir payı olmalı diye düşünüyorum” dedi.

Her hafta farklı ilçelerdeki bir okulu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu hafta da Söğütlü İlkokulunu ziyaret etti. Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergüven Aslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı’nın da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, sınıfları gezerek derslere de katıldı.Vali  Nayir’e okul hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Musa Şener, okulun geçmişinin 1946 yılına dayandığını, 1994 yılında yeniden inşa edildiğini, 17 Ağustos 1999 depreminden sonra yapılan revizyon ile bugünkü halini aldığını ifade etti.

İYİ İNSAN OLUN

 Okuldaki öğrencilerle  sohbet eden Vali Nayir, öğrencilere vali, kaymakam, belediye başkanları olacaklarını ama her şeyden önce iyi bir insan olmaları gerektiğini söyledi.

 2. sınıfların müzik dersine katılan  Vali Nayir, Beethoven’un 9. Senfonisini dinledikten sonra  öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.Nayir, öğrencilere Söğütlü’de bu konuda yaşadıkları sorunlara dair düşüncelerini sordu. Yayalara geçiş hakkı tanınmadığı konusundan bahseden bir öğrenciye, 2019 yılının ‘Yaya öncelikli trafik yılı’ olarak ilan edildiğini belirten Vali  Nayir, trafikte dikkat edilmesi gereken konular hakkında da çocuklara öğütler verirken trafik kurallarını şimdiden öğrenmelerinde fayda olduğunu ifade etti

“ÖĞRETMENLERİ HER ALANDA  AĞIRLIĞI VAR”

Okul yönetimi ve öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Nayir, “Bizler kamu görevi yürütürken emniyetten asayişe, eğitim ve sağlıktan sanayi ve altyapıya kadar çok farklı konularda faaliyet gösteriyoruz. Ama kamu personeli olarak baktığımızda nitelik ve nicelik bakımından öğretmenlerin özel bir ağırlığı var. İlimizde 12 bin civarında bir eğitim-öğretim ordumuz, kadromuz var. Yine 182 bin civarında da öğrencimiz bulunmakta. Nüfusun önemli bir kısmını sizler gibi değerli öğretmenlerimizin ellerine teslim etmiş durumdayız.

Ama sizler kendi öneminizi, kendi yapmış olduğunuz işin önemini bizden daha iyi biliyorsunuz. Ülkenin geleceğine hükmedecek en önemli faaliyetler okullarımızdan geçiyor.

“YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜMÜZE GÜVENMELİYİZ”

Zor bir coğrafyada yaşadığımız için güçlü olmalıyız. Eğer bu coğrafyada zayıf kalınırsa, hayat hakkı tanınmadığını da her vesileyle görüyoruz. En son 15 Temmuz da gösterdi ki, bizi buradan atmak isteyenler var. Burada kalabilmek için, bize bin yıldır vatan olmuş bu toprakları terk etmemek için güçlü olmamız gerekiyor. Güçlü olmanın en önemli yolu da, eğitimi ile güçlü olan bir insan gücüne sahip olmamızdan geçiyor.

EĞİTİMDEKİ BAŞARI

Artık etkileşimli tahtalarımızla, eğitim materyallerimizle, kısacası her konuda daha iyi duruma geldik. Bunların eğitimin başarısına yansıması noktasında hala istediğimiz yerde olmadığımızı, daha iyisini gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. Bunun için bir gayret lazım, eğitimin bütün paydaşlarının işin içine girmesi lazım. Tabi ki bu yalnızca öğretmenlerimizin başarısıyla olmaz, velilerimizi de buna dahil etmek lazım, öğrencilerimizi de buna dahil etmek lazım, yerel yönetimlerimizi de buna dahil etmek lazım, yani bu başarıda herkesin bir payı olmalı diye düşünüyorum” dedi.  Saim  İŞÇİ

Bu haber toplam 162 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur