SRT Yayın Akışı - 24.05.2019
Son Dakika

TANK PALET RESTİ!14 Mart 2019 - 10:02, Perşembe

Tank Palet Fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasının ardından başlayan tartışmalar seçim meydanlarına sıçradı. Ülke ve il genelinde açıklamaların ardı arkası kesilmiyor.

İl genelinde açıklamalar ardı arkasına devam ederken, konu liderlerin de gündeminden düşmüyor.  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her mitinginde Tank Palet’in özelleştirme kararından vazgeçilmesi konusunda çağrıda bulunuyor. AK Parti kanadında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti Sakarya Milletvekilleri, özelleştirme olmadığı açıklamalarını yapıyor. Son açıklamada MHP lider Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli, Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Bahçeli, “Kılıçdaroğlu tek ayaküstünde bin yalan söylüyor. Zira yalan ruhuna işlemiş, zihni melekelerini istila etmiş. Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikasının satıldığını söylüyor, yalan. Ortada satış falan yokken var diyor, yalan. Bir başka ülkenin ordusuna verildiğini söylüyor, yalan. Trump'a tepki göstermediğimizi söylüyor, yalan. Sandık ittifakından bahsediyor, demokrasi güçlerinden söz ediyor, tamamen uydurma, bütünüyle hayal mahsulü.Kılıçdaroğlu'na soruyorum: Yabancı güçlerden silah alsak daha mı iyiydi? Savunma sanayinde yerlilik ve millik oranının yüzde 68'e çıkması mı seni üzüyor, bu mu uykularını kaçırıyor? Ülke kaynaklarının verimli kullanılması seni huzursuz mu ediyor? Bir defa Sakarya'da kurulu bulunan ve Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne ait olan Tank-Palet Fabrikası satılmadı, yalnızca işletme hakkı 25 yıllığına devredildi. Satış yokken var diye çığlık atmak yalancılığın daniskasıdır.Kılıçdaroğlu ve zillet ortaklarına baksak, yabancıların eline avucuna mahkum olmamız kaçınılmazdır” yorumunda bulundu

Bahçeli sert sözlerine şöyle devam etti; Aziz Atatürk manda ve himayeye hasımdı. Bugünün CHP'si manda ve himaye hayranı. Aziz Atatürk tam bağımsızlık yanlısı idi. Bugünün CHP'si tutsaklığa meraklı. Aziz Atatürk emperyalizmin amansız düşmanıydı. Bugünün CHP'si emperyalizmin taşeronu. Şunu biliniz ki, aziz Atatürk yerinden kalksa bunların alayını müstevlilerle birlikte kovalar, yakaladığı yerde de denize dökerdi. CHP'ye oy veren kardeşlerime yazıktır, yapılanlar haksızlıktır. Olan bitenler ayıptır, utanmazlıktır, aymazlıktır, kepazeliktir. Biz vatan diyoruz, bunlar 'patates' diyor. Biz bayrak diyoruz, bunlar 'patlıcan' anlıyor. Biz 'beka' diyoruz, bunlar 'soğan' cücüğü algılıyor”

3 MAAŞIMI VERİRİM

Arifiye’deki milli fabrikamız Tank Palet Fabrikası’nın satışına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Tank Palet Fabrikasını Katarlılardan geri almak için 500 milyon dolarlık uçağını satsın. Gerekirse ben de 3 maaşımı vermeye razıyım. Satmak isteğin fabrika, Türk Ordusu’nun herhangi bir birliğinden farklı değildir. Ha bu fabrikayı satmışsın ha ordumuzun bir birliğini" ifadelerini kullandı.

İŞLETME HAKKI DEVREDİLDİ

AK Parti kanadında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti Sakarya Milletvekilleri, özelleştirme olmadığı açıklamalarını yapıyor. Son açıklama da MHP lideri Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli, “Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası’nın satıldığını söylüyor, yalan. Ortada satış falan yokken var diyor. Tank-Palet Fabrikası satılmadı, yalnızca işletme hakkı 25 yıllığına devredildi”  dedi. 

Bu haber toplam 587 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur