SRT Yayın Akışı - 23.05.2019
Son Dakika

KİŞİSEL SORUNLAR DERSİN KONUSU DEĞİL11 Mart 2019 - 15:11, Pazartesi

Adapazarı Rehberlik Araştırma Merkezi yetkilileri Adabilim Okulları Rehberlik servisi ile görüş alışverişinde bulunmak ve okulun çalışmaları ile bilgi almak üzere ziyaret etti.

Adapazarı Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) öğretmenlerinden psikolojik danışman ve rehberlik öğretmeni Koray Suler ve Özel Eğitim Öğretmeni Alican Çolak, Adabilim Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Sabire Girgin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Rehberlik servisi hizmetinin öneminin her geçen  arttığına dikkat çeken Sabire Girgin “Bilindiği gibi okullarımız, ilgileri, istekleri, yetenekleri birbirinden çok farklı öğrencileri bir çatı altında toplamakta, onlara eğitim verme sorumluluğunu yüklenmektedir.

KİŞİSEL SORUNLAR

 Gün geçtikçe öğrenci sayısı buna paralel olarak da sorunlar çoğalmakta ve rehberlik servisinin önemi artmaktadır. Ancak, bir bireyin kendi yaşamında karşılaştığı kişisel sorunlar hiçbir dersin konusu değildir. Bu rehberlik servislerinin işidir. Rehberlik servisleri, bireye kişisel sorunlarının çözümü için gerekli olan olgusal bilgileri sağlayan, kişinin isteklerini, olanaklarını ve çeşitli özelliklerini tanımasına yardımcı olan ve bu bilgilerden yararlanarak kendini gerçekleştirmesine yardım eden bir hizmet alanıdır” dedi.  İsmet KULAKSIZ

Bu haber toplam 344 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur