SRT Yayın Akışı - 23.05.2019
Son Dakika

UĞUR'DA‘İÇİMİZDEKİ ÇOCUK’ SEMİNERİ11 Mart 2019 - 15:06, Pazartesi

Sakarya Uğur Okulları velilerine, Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Bilge Uzun Tarafından ‘’İçimizdeki Çocuk’’ konulu bir seminer düzenlendi.

Uğur Okulları konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde Bilge Uzun, çocukluktan yetişkinliğe uzanan evrede çocuklarımızın beklentilerini gözlemleyerek doğru yaklaşımları keşfedebileceğimizi anlattı. Bilge Uzun konuşmasında; “Çocukluktan çıkmaya çalışan ,fakat dönem dönem gelgitler yaşayan ergen ,aile ile iyi iletişim kuramazsa okul ve arkadaşlık ilişkilerinde zorlanabiliyor. Anne babadan uzaklaşmak isterken aslında ‘’aidiyet’ ’duygusuna ihtiyaç duyan ergen yalnızlık ve melankolik duygulara sürüklenebiliyor. Bu süreçte sorunları aşmak için arkadaş olmaya çalışmak yerine onu anlamanın ve yol göstermenin daha önemli olduğuna değinerek öncelikle onlarla iletişim kurabilmek gerekiyor” dedi. Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 268 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur