SRT Yayın Akışı - 24.05.2019
Son Dakika

ÖĞRENCİLER ADAKULE’YE ÇIKTI10 Mart 2019 - 13:05, Pazar

Adabilim Okulu 3. Sınıf öğrencileri güzel havayı fırsat bilerek Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Maltepe Park ve Adakule’yi gezdiler.

Sınıf öğretmeni Muhammed Avcı, öğrencilerle birlikte her ay ortalama üç kitap okuduklarını ve bu kitapların kritiklerini mutlaka farklı ortamlarda farklı kişilerle yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek “ Şehrimizde yeni yaşam alanları, parklar, meydanlar ile vatandaşlarımızın bir araya gelebileceği alanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Maltepe Park da bölgenin sosyal dokusuna yeni bir soluk kazandırdı. Bizde öğrencilerimiz ile yazdan kalma bir günü değerlendirerek hem kitap kritiğimizi bu güzel mekânda yaptık hem de Adakuleye çıktık ve Sakaryamızın eşsiz manzarasını birlikte temaşa ettik” dedi.

KOMPLE MEKAN

Muhammed Avcı Maltepe Parkı şehre yeniden kazandıran yetkililere de teşekkür ederek “Şehir anıları, mekanları, sokakları ve insanları ile var olur. Bu anlamda Maltepe Park’ında yeşilin ve toprağın şehri Sakarya da atıl durumdaki yapıların güncel hayata yeniden kazandırılmış olması çok güzel. Artık Sakarya’mızın eşsiz manzarasını bu kuleden izleyeceğiz. Gerçekten içerisinde çocuk oyun grupları, yürüyüş alanları, kafeteryalar, yeşil alanlar, oturma grupları, SAMEK gibi bölümlerle Maltepe Park komple bir mekân olmuş” diyerek sözlerini noktaladı. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 264 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur