SRT Yayın Akışı - 21.04.2019
Son Dakika

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI8 Şubat 2019 - 15:56, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Sakarya Üniversitesi arasında "Eğitimde İşbirliği" protokolü imzalandı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı'nın katkılarıyla SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın katılımıyla SAÜ ile Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin ortaklaşa hazırladıkları protokolde imzalar atıldı. Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul İdaresi protokolle ilgili yaptığı açıklamada, eğitimde ortaya çıkan sorunların çözümü ile her alanda gelişmenin sağlanmasında yerel aktörlerden özellikle üniversitelerin giderek artan oranlarda aktif roller üstlenmeye başladığı kaydedildi.

NİTELİĞİ ARTIRMAK

Eğitim alanında hizmet veren ortaöğretim kurumları ile yükseköğretim kurumlarının iş birliği yapmasının önemine değinilen açıklamada, "Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Sakarya Üniversitesi arasındaki protokol eğitimin niteliğini arttırmak, eğitim hizmetlerini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla, çalışmaların planlı ve koordineli bir şekilde yürütülmesi için imzalandı. Sakarya Üniversitesi'nin yetişmiş beyin gücü, fiziki mekân ve tesisleri ile bilim araştırma kapasitesi ve öğretim üyelerinin katkıları, eğitimin niteliğinin arttırılmasına yönelik yapılacak eğitim, araştırma, mesleki gelişim, yayın, sosyal, kültürel ve faaliyetler düzenlenmesine katkı sağlayacak" ifadelerine yer verildi. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 210 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur