SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

GAZETECİLİK ÖNEMLİ BİR SANATTIR10 Ocak 2019 - 15:42, Perşembe

İlimizin Valisi Ahmet Hamdi Nayir, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ vesilesi ile basınla buluştu. Vali Nayir, programda çalışan gazeteciler gününü kutladı.

ÖNEMLİ BİR SANAT

Vali Ahmet Hamdi Nayir, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla şehir merkezinde bir restoranda yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Vali Nayir programda basın emekçilerinin gününü kutladı. Gazetecilerin haber alma konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Vali Nayir, gazetecilik mesleğinde topluma doğru bilgileri aktarabilmenin önemli bir sanat olduğunu ifade etti.

DOĞRU BİLGİ VERME ÇABASI

Vali Nayir, “Gazetecilik, kamuoyuna doğru ve tarafsız bilgi akışını sağlayan saygın mesleklerden birisidir. Topluma, dünyaya haberleri yansıtacak ve iletecek olan siz değerli gazetecilerimizsiniz. Bu vesileyle burada toplandık. 10 Ocak mülki idareciler günü olarak ta kutlanıyor. Sorumluluklarımız da ortak siz de ve mülki idareciler de kamu görevi yapmaktadır. Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan basın, gece gündüz demeden ahlak kuralları çerçevesinde çalışarak bizlere en doğru bilgiyi verme çabası içerisindesiniz. Amacımız Sakarya’mızın adının güzel ve olumlu haberlerle duyurulmasını sağlamaktır. Gazetecilik bir eğitim görevi, gazeteci ise bir okul gibi halkı bilgilendiren kişilerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıldönümü olan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nde tüm basınımıza başarılar diliyorum” diye konuştu. Saim İŞÇİ

 

Bu haber toplam 248 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur