SRT Yayın Akışı - 18.06.2019
Son Dakika

ATABEK; “MTTB İLE GURUR DUYUYORUM”25 Aralık 2018 - 16:23, Salı

Haberin Fotoğrafları

Değişen Türkiye ve Sosyal Devlet programında konuşan Milletvekili Atabek, “Milli Türk Talebe Birliği ile gurur duyuyorum. Onları yürekten destekliyorum. Biz gençliği böyle gördükçe daha çok motive oluyoruz” dedi.

MTTB Sakarya İl Başkanlığı’nca düzenlenen Siyaset Akademisi’nin konuğu AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek oldu. “Değişen Türkiye ve Sosyal Devlet” konulu konferansta konuşmacı olarak katılan Atabek’in yanı sıra MTTB Sakarya İl Başkanı Muhammed Talha İbil ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, STK Temsilcileri ve akademi katılımcıları yer aldı.

ÇİĞDEM ATABEK GENÇLİĞE ÖRNEK BİR ROL MODELDİR

Programın açılış konuşmasını yapan MTTB Sakarya İl Başkanı İbil, “Siyaset Akademisi programımızı ayarlarken genç kardeşlerimize rol model olabilecek isimleri seçmeye özen gösterdik. Sayın Vekilimiz, sivil toplum çalışmalarıyla geçirdiği üniversite yaşamından sonra, yanlış hatırlamıyorsam 24 yaşında sandık müşahitliği ile siyasete atıldı. Daha sonra sırasıyla Kurucu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, İl Kadın Kolları Başkanlığı, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyeliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Şimdi ise Milletvekili olarak şehrimize hizmet ediyor. Bulunduğu tüm görevleri layıkıyla yerine getirdiğine biz şahidiz. Çiğdem Atabek gençliğe örnek bir rol modeldir” dedi.

Akademi programlarının artarak devam edeceğini belirten İbil, “İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu tür çalışmalarımız devam edecek. İslami ilimler akademisi, ticaret ve iş dünyası akademisi, edebiyat ve mühendislik atölyeleri gibi programlarımız da olacak ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımıza katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

BENİM HİKAYEM ERDOĞAN İLE BAŞLADI

Değişen Türkiye ve Sosyal Devlet konulu konferans veren Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise , “Biz çocukken etrafın pis olduğu, kirli kokusu olan bir İstanbul vardı. Sonra ‘bir büyükşehir belediye başkanı gelecek’ dediler. İstanbul’un sorunlarına çare bulan bir belediye başkanı. Evet o kişi Recep Tayyip Erdoğan’dı. Daha o zamanlar dediklerini gerçekleştiren bir belediye başkanı. Başta İstanbul’un Tüm Türkiye’nin değişme hareketi de aslında başlamıştı. İşte lise yıllarında karar verdim. ‘Bu İstanbul’u değiştiren adam nereye giderse peşinden gitmeliyim’ dedim ve benim hikayem burada başladı. Biz üniversite yıllarımızda başörtüsü sorununu çektik. Milletvekili seçilme yaşı 30’du. 25’e indirilmesi için Türkiye çapında önemli çalışmalar yaptık ancak olmadı. Şimdi AK Parti iktidarı olarak seçilme yaşını 18 yaptık. İşte bu değişen Türkiye’ye örnektir” şeklinde konuştu.

GENÇLERİ GÖRDÜKÇE MOTİVE OLUYORUZ

“Gençler kendinizi gerçekten donanımlı hale getirmeniz gerekiyor. Bu ülke sizin geleceğiniz. Gençlik önemli ama aile olmayı, aile kurmayı da ertelemeyin. Kariyerde yapın, ailede kurun. Sadece bir tarafa odaklanmayın” diyerek gençlere tavsiye veren Milletvekili Atabek, “Bu güzel programı tertip ettikleri için Milli Türk Talebe Birliği’ne çok teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Onları yürekten destekliyorum. Onlar çok parlak gençler. Biz gençliği böyle gördükçe daha çok motive oluyoruz. Onların ablaları olarak daha çok çalışmamız gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konferansın ardından MTTB İl Başkanı Talha İbil, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e plaket takdiminde bulundu. Siyaset Akademisi, 28 Aralık Cuma Günü Saat 19.00’da Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda MTTB Genel Başkanı ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’in konuşmacı olacağı ‘Türkiye-AB İlişkileri’ konulu programla son bulacak.

Bu haber toplam 432 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur