SRT Yayın Akışı - 25.05.2019
Son Dakika

ORADA BİR KÖY UZAKTA6 Aralık 2018 - 11:50, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Adabilim İlkokulu ve Anasınıfı öğrencileri Kasım ayı boyunca Değerler Eğitimi faaliyetleri kapsamında "Orada Bir Köy Var Uzakta" ismini verdikleri proje ile Yozgat Kadışehri Köyü İlkokuluna kırtasiye malzemeleri ve oyuncak yardımında bulundu.

Adabilim Okullarında her ay değerler eğitimi kapsamında bir değer işleniyor. Bu bağlamda Kasım ayının değeri ‘Yardımseverlik’ olarak belirlendi. Öğrencilerde Kasım ayı boyunca öğretmenleri tarafından belirlenen Yozgat Kadışehri Köyü İlkokuluna yardımda bulunmak üzere kolları sıvadı. Günbegün toplanan eşyaları öğrenciler kendileri bizzat özenle kutulayarak hazır hale getirdiler ve bu kutuların yanında köy okulundaki arkadaşlarına duygu ve düşüncelerini paylaştıkları mektuplar yazarak, resim gönderdiler. Sınıf öğretmenleri de derslerde köy okullarında ki kısıtlı imkânlardan ve oradaki öğrenci arkadaşlarının bu hediyeler ile ne kadar mutlu olabileceklerini anlattılar.

Proje ile ilgili bilgi veren Sınıf Öğretmeni Sevdenur Safitürk “Köy okullarında zor koşullar içinde bütün çabalarıyla okumak için elinden geleni yapan ve geleceğimizi aydınlatacak minik yüreklere küçük bir destekte biz bulunmak istedik. Küçük de olsa bu yardımı başarıyla tamamlamak bizi sevindirdi ve umutlandırdı. Bu yardımın gerçekleşmesinde fedakârca çalışan öğretmen arkadaşlarımız başta olmak üzere okulumuzun tüm personeline, bu konuda bizden maddi-manevi yardımlarını esirgemeyen veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber toplam 145 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur