SRT Yayın Akışı - 25.05.2019
Son Dakika

KADINLAR, SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI KTLAMAK İÇİN YÜRÜDÜ6 Aralık 2018 - 09:48, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 84. yıl dönümü dolayısıyla Sakarya’da tören düzenlendi.

Yeni Cami önünde bir araya gelen kadınlar, ellerinde dövizlerle slogan atarak Adapazarı Kültür Merkezi (AKM)’ye kadar yürüdü. Yürüyüşe katılan kadınlar yaşam, seçme ve seçilme gibi kadına tanınmış hakları savunulduğu sloganlar atarak yürüyüşünü tamamladı.

Yürüyüş sonrası bir basın açıklamasında bulunan Türk Kadınlar Birliği 2’ini Başkanı Nurçin Süzen,’’Bir çok Avrupa ülkesinden önce ülkemiz kadınların elde ettiği kadın seçme ve seçilme hakkı, fırsat eşitsizliği yüzünden kullanılamıyor .’’ diyerek. Süzen şu sözlerle isteklerini dile getirdi  ‘‘Sorunlarımızın, yine kadınlar tarafından bilineceği ve bunun çözüme kavuşacak yerin meclis olduğunu biliyoruz. Ne yazık ki sorunlarımızın çözümü yine erkeklerden istemek zorunda kalıyoruz. Seçilen kadınlarda siyasi taraf gözetmeksizin , gerçekten kadının yanında ve kadın sorunlarını yine kadın gözüyle , kadın diliyle çözüm üretirken görmek istiyoruz. Her yerde seçile bilir , ilk sıralarda kadın aday ve meclislerde yüzde elli var olmak istiyoruz." dedi.

Bu haber toplam 194 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur