SRT Yayın Akışı - 25.05.2019
Son Dakika

CİHANGİR İSLAM;“BİZ EŞİTLİK VE ADALET İSTİYORUZ…”2 Aralık 2018 - 20:55, Pazar

Haberin Fotoğrafları

Saadet Partisi İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Sakarya İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu İl Divan Toplantısına katıldı. Kasım ayı İl divan toplantısı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Cihangir İslam, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu zor dönemi dış güçlere bağlamanın eksik bir tespit olduğunun altını çizerek; “16 senedir iktidarda bulunan AKP hükümetinin, yanlış politikaları bizleri bu duruma sokmuştur. Türkiye’de biz yargıya gidemiyoruz, hukuk devleti bitmiştir. Biz Adalet ve Eşitlik istiyoruz. O yüzden Saadet Partisine bu ülkenin her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var. Daha çok çalışacağız, daha sıkı çalışacağız ve daha örgütlü çalışarak inşallah yolumuza devam edeceğiz. İnşallah bunlara istediği rejimi kurdurtmayacağız. Sakarya bu duruma sessiz kalamaz. Saadet Partisinin önü açıktır” dedi. İktidara yönelik eleştirilerde bulunan ve son seçimlerde düşük oy aldığını savunan Nazır Cihangir İslam, "İster Ak Parti, ister Cumhur İttifakı olarak ele alın. 24 Haziranda Cumhur ittifakının sonuçları başarı değildir. Ak Parti tek başına yasa çıkaramaz. MHP ile iyi geçinmek zorunda. Hem 7 Haziran seçimlerinden hem de 1 Kasım seçimlerinden düşük oy aldı. Bu iktidar ne Anayasa yapabilir ne de tek başına kanun yapabilir. Bu neyin başarısı? " diye konuştu.
31 Mart 2019’da yapılacak Yerel seçimlerinin de değerlendirmesini yapan Cihangir İslam, seçim döneminin Saadet Partisi açısından zor bir süreçten geçtiğini belirterek; “Medya kanallarının ve gazetelerin doğru dürüst haber yapmadığı, sosyal medyada ise linç edilmeye çalışıldığı bu seçim dönemi daha bizi bekliyor.  Saadet Partisi 24 Haziran seçimlerinde 2 milletvekili çıkararak büyük bir başarıya imza atmıştır. Saadet Partisinin meclise girmemesi için her türlü yolu deneyen bir takım çevreler, bu 2 milletvekilliğini bile hazmedememişlerdir. Ve hala daha hazmedememektedirler” diye konuştu.
16 senelik AKP döneminde zenginlerin arttığına dikkat çeken İslam, bu ülkeyi çok zengin bir ülke yapamasanda, adil yöneten ve yönetilen  bir ülke yapabiliriz diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

 "Milli görüşün özelliği mağdurlar, mazlumlar, mustazaflar için siyaset yapmaktır. Bu dünyada ezilen, haksızlığa uğrayanlar adına siyaset yapmaktır. Adil bir düzeni kurmak için siyaset yapmaktır. Seçimlerden çıktık. Bir anlamda bizim kitlemizin umduğunu bulamadığını biraz da hüzün yaşadığını gözlemliyorum. Bizim aldığımız oy oranı bir yana 16 yıllık aradan sonra öyle veya böyle Saadet Partisi adına meclise iki tane temsilci gönderdiniz. Öncelikle bunu başarı hanenize yazınız." dedi. 

Bu haber toplam 299 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur