SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

SEYİR DE PARAYLA!7 Kasım 2018 - 09:42, Çarşamba

Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Eylül’de hizmete açtığı Maltepe Park’taki Adakule’den şehri seyretmek isteyenler kişi başı 3 TL ödemek zorunda kalıyor.

KULEYE GİRİŞ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun halkın kullanımına sunulacağını müjdelediği Maltepe Park’taki Adakuleden şehri seyretmek isteyenlerden  ücret alınıyor. Kuleye giriş ücreti olarak kişi başı 3 TL ücret talep edilirken, paralı uygulama tepki toplamaya başladı.

ÇAY 3 TL

Açılış öncesi “Yeni Yaşam alanı” ve “Keyifli vakitlerin yeni adresi” söylemiyle hizmete açılan Maltepe Park’ta 1 bardak çayın 2 TL’ye satılması da dikkat çekti. Yaklaşık 35 dönüm arazi üzerine inşa edilen park ve seyir kulesi örnek bir yatırım olarak vatandaşların ilgisini toplamış, heyecan uyandırmıştı.

DÜZENLEME

Vatandaşlar; bu tür hizmetlerin sosyal belediyecilik anlayışı gereği ya ücretsiz ya da sembolik ücretlerle verilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Seyir kulesinin ücretsiz olması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar; çay ücretlerinin de 2 TL’den 1 TL’ye indirilmesini istiyor.

Bu haber toplam 455 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur