EKONOMİ DEĞERLENDİRİLDİ11 Ekim 2018, Perşembe

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, daire müdürleri, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş, STK temsilcileri ve iş adamları ile bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, ilimizin her alanda kalkınması adına çaba sarf eden, üretim, istihdam ve ihracata katkı sunan tüm paydaşlar ile birlikte çalıştıklarını ifade etti.

ÇIKAR YOL BULUNUR

Dünya genelinde dönemsel anlamda krizlerin her zaman var olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Geçmişte de benzeri sıkıntılar yaşadık, ama bir şekilde atlatmak için yine çıkar yol bulduk. Bir dönem dünyada kriz varken, Türkiye’de de bu yönde beklentiler olmasına rağmen, özellikle ihracata yönelen iş adamlarımızın da gayretleri sayesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle teğet bile geçmediğini gördük.

ÜRETTİĞİMİZ KADAR TÜKETMELİYİZ

Bilindiği üzere her şeyin temelinde insan ihtiyacının sınırsız ama kaynakların sınırlı olması durumu yatar. Ürettiğiniz kadar tüketmezseniz, güç ve israfa, sefahate dalarsanız, bir yerden borca girerek açık verirsiniz. Herkes ayağını yorganına göre planlı, hesaplı ve maliyet muhasebesini yaparak uzatmalı” dedi.

ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Vali  İrfan Balkanlıoğlu, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısı”nda, kaymakamlar ve kurum müdürleri ile de bir araya geldi.

Ekonomik eylem planları ile güvenlikten asayişe, eğitimden istihdama, tarım-hayvancılıktan kültür-turizme kadar, ilimizin gelişmesi ve kalkınması adına yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda, ayrıca devam eden projelere dair gelişmeler de gözden geçirildi.

İlimizdeki yatırımların da değerlendirildiği toplantıda kurum amirlerinden brifing alan Vali Balkanlıoğlu, ilimizin ilerlemesi adına kurumlarımızın da istişare halinde olmasının önemine değinerek, her alanda yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini de sözlerine ekledi. Simgenur BATIHAN

 

Bu haber toplam 196 defa okundu.