SRT Yayın Akışı - 23.05.2019
Son Dakika

SİGORTA ACENTELERİ GELECEK VİZYONUNU SATSO’DA KONUŞTU11 Ekim 2018 - 16:54, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Sigorta Acenteleri Gelecek Vizyonu toplantısı SATSO Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ilk defa Sakarya’da gerçekleşti.

SATSO ev sahipliğinde yapılan toplantıya SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ başta olmak üzere TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyesi ve Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyesi Özgür Yılmaz, 16. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Oktay Topçu, Komite Başkanı Engin Adıyaman ve Komite Üyeleri ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

FAYDALI BİR TOPLANTI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Akgün Altuğ, sigortacılık sektörünün önemine değinerek “Bir iş adamı olarak şirketlerin muhasebecisinin, avukatının ve sigortacısının çok iyi seçilmesi gerektiğinin farkındayım. Bize iletilen sorunları çözüme kavuşturma noktasında ilgili kurumlarla yazışmalar, görüşmeler düzenliyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut’un katılımıyla "Sigorta Acenteleri Sorunları”nın detaylarıyla ele alınacağı bu toplantının sonuçlarının sektöre faydalı olacağını umuyorum” dedi.

KAPANMA TEHLİKESİ

SATSO 16. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Oktay Topçu ise sigortacılık sektörünün sorunlarına ilişkin yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: Biz sigorta acentelerinin dertleri maalesef çığ misali büyümekte. Biz acentelerin gelirleri git gide gerilemekte ve birçok acente maalesef kapanma noktasına gelmektedir. Bu noktadan sonra acentelerin gelirlerinin arttırılacağı çalışmalar yapılmasının gündeme gelmesi önemlidir. Sakarya’daki acentelerimize sonrada tüm sektöre seslenerek hepimizin aynı gemide olduğunu unutmamamız gerekir.

Bu haber toplam 209 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur