SRT Yayın Akışı - 21.05.2019
Son Dakika

KIRKPINAR’DATELEFERİK TEPKİSİ20 Eylül 2018 - 09:52, Perşembe

Sapanca Belediyesi’nin Kırkpınar’da yapımına başladığı teleferik belde sakinlerini tepkisine yol açtı. Teleferiğin ayağının konulacağı noktada toplanan vatandaşlar “Yeşil bitti, yeter artık” dediler.

YEŞİL ALAN ŞARTI

Teleferik kalkış alanı olarak düşünülen meranın ilçe sakinleri tarafından yıllar önce yeşil alan şartıyla terk edildiğine dikkat çeken Kırkpınar sakinleri; “Bize haber verilmeden baskın yapar gibi yeşil alanımıza girilmesini istemiyoruz” dediler.

TALAN EDİLECEK

Teleferik ayağının konulacağı noktada toplanan vatandaşlar “Burası halen park ve bahçe olarak kullanılıyor. Sadece burası değil, teleferiğin geçeceği güzergahta yaklaşık 300-400 dönüm orman da katledilecek” diyerek ilgililerin başka bir alan bulmalarını istediler.

UMUT VALİ’DE

Kırkpınarlılar; sorunun Vali İrfan Balkanlıoğlu’na da iletildiğini de dikkat çekerek “Valimizden olumlu yanıt aldık. Bölgede yapacağı incelemeden sonra bizlere yardımcı olacağını ümit ediyoruz” dediler.

Bu haber toplam 260 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur