SRT Yayın Akışı - 19.04.2019
Son Dakika

15 TEMMUZ DERNEĞİ’NDEN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI12 Eylül 2018 - 15:23, Çarşamba

15 Temmuz Milli İdare Derneği Başkanı Ali İnci, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında 12 Eylül 1980 darbesinin 38. yıldönümü hakkında açıklamalarda bulundu.

Dernek Başkanı Ali İnci yaptığı açıklamada, “1980 darbesine ülkedeki iç karışıklıklar ve anarşi gerekçe gösterilmiştir. Ülkeyi iç karışıklıklara sürükleyen cinayetler, sabotajlar ve komplolar şaibelidir. Adeta darbe süreci hazırlanmış ve kapalı kapılar arkasında tasarlanan bir proje hayata geçirilmiştir. Nitekim Kenan Evrenin ‘Aslında biz darbeyi 1 yıl önce yapacaktık ancak şartların olgunlaşmasını bekledik’ sözü bu durumu teyid eder niteliktedir. Ülkemizdeki gerçekleştirilen ve en ufak bir tepkiyle karşılaşmayan utanç verici darbeler dönemine karşı ilk başkaldırı eski ismiyle Sakarya/ Akyazı/ Ramasli, yeni adıyla Topağaç köyünde gerçekleşmiştir.

TOPAĞAÇ TARİH YAZDI

Öyle ki, 1982 darbe anayasasına hayır dedikleri için köye bir komando birliği gönderilmiş, köy halkı akla hayale gelmeyecek baskılara maruz bırakılmıştır. Topağaç’ın kahraman köylüleri, 15 Temmuz hain darbe girişimine can pahası karşı koyan ve o gece destan yazan Türk halkına bu anlamda öncülük etmişlerdir. 7 Kasım 1982 yılında bu köyde alev alan ilk kıvılcım; 15 Temmuz 2016 da darbecilerin üzerine bir alev topu gibi düşmüş ve Topağaç köyü, adını alnın akıyla tarihe yazdırmıştır” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 352 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur