SRT Yayın Akışı - 18.06.2019
Son Dakika

YENİ ÇEVRE YOLU GELİYOR10 Eylül 2018 - 17:32, Pazartesi

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda Şehrin Kuzey-Güney ulaşımına alternatif bir güzergah oluşturacak olan Serdivan Çevre Yolu projesi için hazırlanan imar planları oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 5 ilave gündem maddesi ile 79 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclis Divan Katipliği’ne asil üye Serkan Kayınoğlu, yedek üye olarak ise Mustafa Sarı seçildi. Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda Yenikent’te yer alan bazı iş merkezlerinin İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve Sakarya Üniversitesi’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi. Şehrin Kuzey-Güney ulaşımına alternatif bir güzergah oluşturacak Serdivan Çevre Yolu projesi için hazırlanan imar planları da oy birliğiyle kabul edildi.

MECLİS GÜNDEMİ

Eylül Ayı Meclis Toplantısı; 1. gündem maddesi ile 74. gündem maddesi yer değiştirilerek başladı. Toplantıda; 2 ve 23. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 23 ve 25. maddeler Ulaşım Komisyonuna, 15, 26 ve 62. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.  63. madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna iade edildi. 64 ve 67. maddeler oy birliği ile kabul edilirken; 68. madde oy çokluğu ile kabul edildi. 69 ve 71. maddeler oy birliği ile kabul edildi. 72. madde Plan ve Bütçe Komisyonuna, 75, 76, 77 İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 79. madde Hukuk ve Ulaşım Komisyonuna havale edildi. 73, 74, 78. madde oy birliği ile kabul edildi.

GEYVE’YE BAĞLANMAK İSTİYORLAR

Meclis toplantısında nüfus kayıtlarının tamamı Geyve ilçesinde olan, Arifiye ilçesine bağlı Adliye Mahallesi’nde yaşayan 130 hanenin Geyve ilçesine bağlanma talebi de görüşüldü. 

Arifiye ilçesine bağlı Adliye Mahallesi’nin Geyve Belediyesi’ne bağlanması talebi de meclis gündemine sunuldu. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, İl İdare Kurulu Müdürlüğünün, 12438 sayılı yazısı ile, Arifiye İlçesi Adliye Mahallesinde yaşayan yaklaşık 130 hanenin nüfus kayıtlarının Geyve’de olduğu, belediye hizmetlerini Geyve Belediyesinden, imar ve ruhsat hizmetlerini Arifiye Belediyesinden aldıkları, ancak bu 130 hanenin yerleştikleri alanın Adliye Mahallesi sınırları içinde kaldığı ve bu durumun sorunlar yaşanmasına sebebiyet verdiği belirtilerek; söz konusu alanın Geyve İlçesi hudutlarına dahil edilmesi talebi meclise sunuldu. Meclis üyeleri bu talebin tekrar görüşülmesi için İl İdare Kurulu’na iadesine karar verdi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 341 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur