SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

TERCİH SIRALAMASINA DİKKAT!10 Ağustos 2018 - 10:58, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Üniversite tercih işlemleri devam ediyor. Üniversiteye adım atmak isteyen öğrenciler, okulların rehberlik servisi aracılığıyla aldıkları puan üzerinden ÖSYM internet sitesinde başvurularını gerçekleştiriyor.

Tercihlerin 14 Ağustos tarihine kadar internetten ÖSYM Aday İşlemleri menüsünden alınmaya devam edeceğini belirten Adabilim Okulları Rehber Öğretmeni Emrah Yesir “ÖSYM’nin üniversite tercih kılavuzunda yaptığı değişiklikle hukuk, mimarlık, mühendislik, tıp ve öğretmenlik bölümlerinin başarı sıralaması değişti. Bu da öğrencilerimizin daha yüksek bölümlere tercih yapabilmesine olanak sağladı. Tercihlerin sıralamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta ilk sekiz tercihin sıralamanın üzerinde, sonraki sekiz tercihi kendi sıralamasına yakın pozisyonda, sonraki sekiz tercihin ise sıralamasının arkasında yapılmasıdır. Bu sıralama öğrencimizin sağlam ve açıkta kalmayacağı bir sıralama olacaktır” dedi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer'in açıklamasına göre YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos Cuma günü ilan edilecek.

Bu haber toplam 504 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur