SRT Yayın Akışı - 18.07.2019
Son Dakika

HIRSIZLAR ÇALDI SEDAŞ YENİDEN YAPTI3 Ağustos 2018 - 11:12, Cuma

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) şebekede elektrik direklerinin demir parçaları, hurdacılara verilmek üzere kimliği belirsiz kişilerce çalındığı için Geyve hattında fırtınanın şiddetine dayanamayıp yıkılan 4 direk için acil müdahalede bulundu.

Geyve’de arazi içinden geçen ve ilçede belli bir bölgeyi besleyen elektrik şebekesine ait demir direklerin kimliği belirsiz kişilerce alt kısmından demir parçalarının söküldüğü bu şekilde direklerin mukavemetinin zayıflatıldığı anlaşıldı. SEDAŞ ekipleri gece gündüz çalışarak elektrik kesintisi için acil müdahalede bulunarak sorunu çözdü. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr.Ersan Şentürk, duruma tepki gösterirken, vatandaşların kendilerine yardımcı olmalarını da istedi.

ÇALINAN PARÇALAR ÖZELDİR

 Dr.Ersan Şentürk, “Bu kamusal bir hizmettir. Bu parçaların bedeli hepimizin cebinden çıkıyor, elektrik hepimizindir. Bunu yapmak vatan hainliğidir. Direkler yıkılırken can ve mala gelebilecek zarar ile 50 bin kişinin elektriksiz kalacağı düşünülmüyor. Bunu yapan kişiler aldıkları parçaların hurdacılara satıyor. Halbuki çalınan bu parçalar özeldir. Hurdacılar ‘bu elektrik direklerine ait bir malzemedir”  demiyor. Hurdacılar bu parçaları nasıl alıyorlar? Bu parçalar sadece SEDAŞ veya TEİAŞ’ta kullanılan bir malzemedir” dedi.

ŞİKAYET EDİN

Kırılan bir direğin beraberinde üç-dört direği daha götürdüğünü ifade eden Şentürk, şöyle konuştu: "Kış aylarında kimliği belirsiz kişilerce elektrik direklerinden götürülen dört parça yüzünden bu direkler kuvvetli bir fırtına da yıkıldı. 200 bin TL’ye yeniden ihale ediyoruz.  Sattıkları malzemenin parası ise 4 ya da 5 TL. Biz bu konuda tüm vatandaşlardan duyarlı olmasını istiyoruz.”dedi. Özellikle hurdacılar, bu tür malzeme geldiğinde almasın. Çevre halkımızdan demir direklerin bağlantı demirlerini söken kişileri direklere müdahale ederken görmeleri halinde acil olarak, SEDAŞ’a ve emniyet güçlerine bildirmelerini, bu tür bir durumla karşılaşmaları halinde 186’yı aramalarını bekliyoruz.” dedi.

Bu haber toplam 367 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur