SRT Yayın Akışı - 18.07.2019
Son Dakika

MHP'DEN 24 TEMMUZ MESAJI23 Temmuz 2018 - 15:24, Pazartesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, gazetecilere yıpranma payı hakkının tekrardan verilmesi, özellikle yerel basının yasal düzenlemelerle güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti

MHP İl Başkanı Akar, gazetecilerin ve basın kuruluşlarının ticari ya da siyasi menfaat gözeten ve bu uğurda da manipülasyon yapmaktan geri durmayan sermayelerin eline terk edilemeyeceğini söyledi.  

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle konuşan Akar, "Gazetecilerin siyasi ve sermaye baskısı altında kalmadan görevlerini yapabilecekleri ortamın sağlanmasını temenni ediyoruz. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşeni yapmaya hazırdır" dedi.

"Gazetecilere büro çalışanı gözüyle bakılamaz" diyen Akar, şöyle devam etti: İçerisinde bulunduğumuz bilişim çağı, kitle iletişim araçlarındaki çeşitlilik bilgi akışına hız kazandırmıştır. Haliyle toplumsal refleks anında gelişmektedir. 24 saat görevde olan basın kuruluşları ile gazetecilerin sorumlulukları da artmıştır. En önemlisi de kamuoyunun doğru bilgilendirilmesidir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” sözleri günümüze atıf niteliğindedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehrimizde görev yapan gazeteciler olmak üzere; Basın Ahlak İlkelerine bağlı, kamu menfaatini gözeten, toplumun hassasiyetlerine duyarlı ve gayri milli yapılardan uzak, objektif duruşa sahip tüm gazetecilerin ve basın kuruluşlarının  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor, vazifelerinde kolaylık ve başarılar diliyorum." 

Bu haber toplam 631 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur