SRT Yayın Akışı - 16.02.2019
Son Dakika

JANDARMA KENEVİR EKİCİLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR.19 Temmuz 2018 - 15:00, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Jandarmanın 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapmış oldukları operasyonlar sonucunda 605 kök yasadışı Hint keneviri ele geçirilmiş olup Jandarma tarafından imha edilerek etkisiz hale getirildi.

Jandarmanın yapmış olduğu operasyonlarda yakalanan şüpheli dokuz kişiden (A.Ç ile E.Ç) iki şahsın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildiği, diğer beş şahsın sorgusunun ardından serbest bırakıldığı, iki şüpheli şahsın aranmasına ise devam edildiği bildirildi.

Jandarmanın yapmış olduğu operasyonlar; Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 16 Temmuz 2018 tarihinde sorumluluk bölgelerinde yapmış olduğu operasyonda ormanlık alana şüpheli Y.E. isimli şahıs tarafından ekilmiş 85 kök, yine aynı tarihte O.Y. isimli şahsın evinin bahçesinde 21 Kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirildi.

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 17 Temmuz 2018 tarihinde sorumluluk alanlarında yapmış oldukları operasyonda şüpheli A.Ç ile E.Ç isimli şahısların ekmiş olduğu 182 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirildi.

Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 18.07.2018 tarihinde sorumluluk alanında yapmış olduğu operasyonda şüpheli S.D, O.D, A.D ve Selim D isimli şahısların fındık bahçesinde teneke içerisine dikmiş oldukları 107 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirildi.

Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 18.07.2018 tarihinde sorumluluk alanında yapmış oldukları operasyonda şüpheli İ.Y. isimli şahsın Dere içi mevkiinde dikmiş olduğu 210 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirildi

Jandarma Sakarya’nın her gün başka bir bölgesinde kenevir bahçelerini bulup imha ediyor. Yakaladığı yasadışı kenevir ekicilerini kanun önüne çıkartıp hesap sorduruyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, yetişkin bir kök kenevirden ortalama 250 ile 500 gr. Esrar elde edilebiliyor. Bu hesap yapıldığında ele geçen kenevir miktarının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Toplumsal bilinç gelişmediği sürece uyuşturucunun önüne geçmenin imkânı yok. Geleceğimizi çalıyorlar. Gençlerimizi zehirliyorlar.

Uyuşturucu ekicileri ve satıcıları ihbar edilmediği sürece bu devran böyle sürüp gidecektir. Jandarma vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor.

Çocuklarımızı bu tür kötü alışkanlıklardan korumak için lütfen daha duyarlı olalım, çevremizde olan biteni gözlemleyerek satıcı olabileceği düşünülen kişileri 156 Jandarma veya 155 Polis İhbar hattını arayarak bildirelim.

Unutmayın!

“Geleceğin inşası bugünün gençleri ile hayat bulacaktır.”

Bu haber toplam 333 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar