SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

'BU GİDİŞATA DUR DENİLMELİ'18 Temmuz 2018 - 16:21, Çarşamba

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in zincir marketler için yeni kabineden düzenleme bekledikleri yönünde açıklamasına Sakaryalı esnaflar olarak tam destek verdiklerini söyledi.

Başkan Akdardağan,  “Aynı zamanda federasyon başkanımız olan genel başkanımız duygularımıza ve

taleplerimize çok güzel tercüman olmuştur. Yıllardır hep söylüyoruz; Yeni açılan AVM’ler ve zincir marketler biz bakkalların kabusudur. Artık her marka, her önüne gelen zincir mağaza açmamalı, belli bir kurala bağlanmalı ve AVM’lerin açılış, kapanış saatlerine acilen bir çeki düzen getirilmelidir. Evet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kurulan yeni kabineden Sakaryalı bakkal esnafları olarak bizimde en büyük beklentimiz, zincir marketlere karşı düzenleme yapılmasıdır. Esnaf ve sanatkarımız zincir marketlerle ezdirilmemelidir. Bugüne kadar birçok talebimize karşılık veren ve esnaflarımıza yapılan düzenlemeler ile nefes aldıran Cumhurbaşkanımızın bu konuya da ivedilikle eğileceğinden eminiz.” Dedi.

Akdardağan, “Zincir marketlerin işleyişine düzenleme getirilirken, esnafımız haksız rekabete karşı korunmalı ve bu konuda gereken tedbirler alınmalıdır. Yine genel başkanımızın açıklamasına göre yerel ve ulusal zincir marketlerin sayısının ülke genelinde 30 bine yaklaştığı ve böyle giderse bu sayının 2024'te 44 bine çıkacağıdır. Buda gösteriyor ki, bakkal esnafımızın yok olmasına 5-6 yıl kaldı. Bu vahim durum bizi kara kara düşündürmektedir. Bu gidişata dur denilerek, esnafımızın yaşaması için gerekli adımların şimdiden atılması gerekiyor. Biz taleplerimizi söylemeye ve takipçisi olmaya devam edeceğiz” Diye konuştu.

Seçim öncesi ekonomik durgunluk nedeniyle zor günler geçiren bakkal esnafının kredi beklediğini de vurgulayan Başkan Akdardağan, “Esnafımızın kamu bankaları ya da özel bankalarda krediye ulaşımının kolaylaştırılmasının yanı sıra geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi düşük faizli ya da faizsiz krediler de verilmelidir. Tüm esnafımız hükümetimizden kısa ve orta vadeli ekonomik programda esnaflara yönelik adımlar atılmasını beklemektedir.” Dedi.

Bu haber toplam 626 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur