SRT Yayın Akışı - 25.03.2019
Son Dakika

ETÇİOĞLU“BU BİR ÇEVRE FELAKETİDİR”9 Temmuz 2018 - 17:28, Pazartesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayıo meclis toplantısında konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Söğütlü ilçesindeki OSB’nin atık suların nehrin kirlenmesine neden olduğunu söyleyerek, Bu bir çevre katliamıdır” dedi.

OSB ÇEVREYİ KİRLETİRSE KİM KORUYACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleşti. Gündem dışı konularında söz hakkı alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Söğütlü ilçesindeki OSB’nin atık suların nehrin kirlenmesine tepki gösterdi.

Etçioğlu, “Bu tam anlamıyla çevre felaketidir. Bu konuda belediyelerimizin yetkililerini gerekli yaptırımları uygulamaya davet ediyorum. OSB çevreyi kirletirse kim koruyacak diye düşünmek gerekir. Aratma tesislerini bazı günlerde çalıştırıyorlar bazı günlerde ise çevreyi kirletmeye devam ediyorlar. Sanayi kuruluşlarını suçlamıyorum ama tedbir almak hem sanayi kuruluşları hem de belediye yetkililerindir. Herkesi göreve çağırıyorum.   çalıştırmıyorlar Dolayısıyla bu balık ölümleri ile ilgili     davet ediyorum. “ dedi.

SOĞUK’TAN DESTEK

Etçioğlu’nun ardından kürsüye gelen Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise Sakarya Nehrindeki çevre felaketinin gündeme getiren MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu’ya teşekkür ederek,”6 yıldan beri bizler OSB’nin atıkları ile alakalı gayret ediyoruz. Bağırıyoruz çağırıyoruz. Ve ayrıca OSB’nin müdürünün hakkında daha önce suç duyurusunu yaptım. Şuan mahkeme devam ediyor.  Dolayısıyla sayın meclis üyemiz Etçioğlu’nun haklı bir haykırış sergiledi. Bende kendisini teşekkür ediyorum. Bu konu Sakarya’nın gündeminde düşürülmesi lazım. Sadece bu OSB değil bütün OSB’lerle alakalı sıkıntı varsa bu giderilmelidir. Sanayide bizim her şey de bizim. Ama bunu yaparken de çevreyi kesinlikle zarar verilmemeli.”diye konuştu.

MECLİS TATİLDE

Gündem dışı konuşmaların ardından, imar planı değişikleri, ilçe belediye meclis kararları ve komisyon raporlarından oluşan 53 madde görüşülerek karara bağlandığı meclis Eylül ayında yeniden toplanmak üzere tatile girdi. Meclis sonunda Başka Dişli, Çorlu’da tren kazasında hayatında kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 313 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar