SRT Yayın Akışı - 25.03.2019
Son Dakika

‘SOKAKLARIN EN GÜVENLİ MEKANLARI BAKKALLARDIR’8 Temmuz 2018 - 13:13, Pazar

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, mahallelerin bekçisi bakkal amcaların çocuk istismarı konusunda tepkili olduğunu, güvenlikleri için ailelerin çocuklarını bakkala alıştırmasını istedi.

Başkan Akdardağan, “Çocukların cinsel istismara maruz kalması ve ölüm haberlerini duymamız hepimizin içini acıtıyor. Haykırarak söylüyoruz; Çocuk istismarı bir insanlık suçudur.  Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Önce baba, daha sonra esnaflar olarak, geleceğimizin ellerimizden kayıp gitmesine izin vermeyeceğiz. Bakkallarımızın mahallelerin bekçisi olduğunu hep söyledik, söyleyeme de devam edeceğiz. Çocuklara şiddet ve istismar konusunda sokaklarımızın en güvenli mekanları bakkallardır. Bunu milletimize hatırlatırken, çocuklarımıza da anlatmamız gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Bakkallarımız mahallelerinin bekçileridir ve üstlendiği sosyal sorumluluklarının farkındadır. Mesleğimizi icra eden her bir esnafımız bu bilinçtedir. Her bakkal öncelikle aile babasıdır ve evlatlarımızın canının yanması en çok onu çok üzer.” Dedi. 

“Sakaryalı bakkal amcalar olarak nasıl çocuklarımıza uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak durması, spora yönlendirilmesi konusunda girişimler yapıyorsak, soysal görevler üstleniyorsak, çocuklarımıza şiddet ve istismar konusunda da çok hassasız.” Diyen Başkan Akdardağan, “Tüm annelere, babalara sesleniyoruz; Gelin çocuklarınızı bakkal amcalarıyla tanıştırın. Bakkallarımızla olan iletişimimizi kuvvetlendirelim. Tüm aileler güven içerisinde çocuklarını bakkala göndersinler. Ailelerimiz bakkalların güvenli olduğunu, başlarına kötü bir şey geldiğinde ilk sığınacağı kapı olduğunu çocuklarına iyice anlatsınlar. Bu geçmişten gelen bir bakkal geleneğidir. Bakkal amca emanetçidir, sahip çıkar, gözetir ve yardım eder. Esnaflığın ilk yapı taşıdır.” Diye konuştu.

Akdardağan, “Sokaklarımızın ve mahallemizin bekçileri olarak evlatlarımıza her konuda göz kulak olmaya devam edeceğiz. Artık ölüm haberleri, şiddet olayları görmek, duymak istemiyoruz. Bu konuda toplumun isteklerinin göz önüne alınarak hazırlanarak her türlü yasal girişime tam destek veriyoruz.” Şeklinde konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar