SRT Yayın Akışı - 26.03.2019
Son Dakika

YERLİ OTOMOBİL ELDEN GİDİYOR MU?28 Mayıs 2018 - 10:33, Pazartesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Zonguldak’ta yaptığı açıklamalar, yerli otomobille ilgili kafalarda soru işareti bıraktı.

Bakan Özlü, partisinin Zonguldak’ta ki seçim bürosu açılış programına katıldı. Programda yerli otomobil üretimi ile ilgili konuşan Bakan Özlü, Çaycuma ilçesinin Filyos beldesini işaret etti. Özlü, “Filyos Endüstri Bölgesi için seçilen alanlardan bir tanesi motorlu kara taşıtlarıdır. Bu otomobil projemiz çok iyi gidiyor. Bu projenin yer seçimi gelecek yıl yapılacak. Değerlendirme içerisinde Filyos Endüstri Bölgeside olacak.

ŞANSI YÜKSEK

5 yatırımcıdan oluşan konsorsiyum ortak bilişim grubu Filyos'u da değerlendirmeye alacak. Ama şunu da ifade edeyim. Filyos Endüstri Bölgesinin ana alanlarından birisi motorlu kara taşıtları olacak. Dolayısıyla şansı çok yüksek. Çok sayıda ilden talep var. Önemli kriterlerden biri limanlara yakınlığı. Çünkü ihracat ta olacak. Bu yönden Filyos'un şansı yüksek” dedi. 

Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar