SRT Yayın Akışı - 21.01.2019
Son Dakika

YUNUS EMRE OLMASAYDI…25 Mayıs 2018 - 10:20, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor.Fuarın geçtiğimiz günkü konuğu Sakaryalı şair ve yazar Ercan Yılmaz oldu.

Okulun kitap tahlili salonunda Anadolu Lisesi öğrencileri ile ‘Şiir ve Medeniyet’ üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Ercan Yılmaz şiirin toplum ve devlet üzerindeki etkilerine dikkat çekerek “Dil ile din etle tırnak gibidir. Bugün Yunus Emre şiirleri olmasaydı başka bir Türkçe konuşuyor olabilirdik. Anadolu’nun Müslümanlaşması şiir ile olmuştur. Dikkat ediniz Osmanlı’da padişahların tamamına yakını şairdir. Şiir olmadan devletin bekası mümkün değildir. ” dedi.

Tarihten ders alınmadığını da ifade eden Ercan Yılmaz “Tarihten ders alınsa tekerrür etmezdi. Batı tarafından bilinçli bir şekilde yürütülen fiziksel sömürü azalsa da kültürel sömürü devam ediyor. Tarih boyunca aynı senaryoların tekerrür ettiğini görüyoruz” dedi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Yoğun iş temposu içinde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. Fuarımız tüm hızıyla devam ediyor. 8 Hazirana kadar fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Söyleşi sonunda Yazar Ercan Yılmaz öğrenciler için kitaplarını imzaladı. Ardından kısa bir süre fuardaki stantları gezerek alışveriş yaptı. Simgenur Batıhan

Bu haber toplam 341 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar