SRT Yayın Akışı - 21.01.2019
Son Dakika

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN ÜSTÜN BAŞARI25 Mayıs 2018 - 10:16, Cuma

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi uzun süredir olduğu gibi bu yılda rekor üye sayısı ile yetkili sendika unvanını perçinleyerek sürdürdü.

Sakarya’da gündem oluşturan etkinlikler ve üye sayısının çokluğu ile öne çıkan Eğitim-Bir-Sen diğer sendikalara büyük fark atarak yetkiyi devam ettirdi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen yaptığı açıklamada, Mayıs ayı, sendikalar açısından 11 ayın patronudur. Her yıl Mayıs’ta üye sayıları tespit edilir. Bu 15 Mayıs’ta da sendikaların üye sayısı tespit işlemi gerçekleştirildi. Örgütlü güç noktasında lider olmak, toplu pazarlık masasında yetkili olmak anlamına geliyor.

Şehrimizde görev yapan yaklaşık 11 bin eğitim çalışanının yarıdan fazlasının büyük Eğitim-Bir-Sen ailesinin bir parçası olması bizleri çok mutlu ediyor. Özlük, ekonomik, sosyal kültürel ve kariyer alanlarında her zaman üyelerimizin yanında olduk. Üyelerimizin sıkıntılarını yerelde bizler ve ulusalda genel merkezimiz aracılığı ile çözüme kavuşturmak için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz şeklinde konuştu. 

Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim çalışanlarının hakkını, hukukunu korumak, emeğini değerli kılmak, ekmeğini artırmak için çeyrek asırdır mücadele verdiklerini vurgulayan Mengen, yaklaşık 6 bin üyemizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu üstün başarıda emeği olan Şube yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçe temsilcilerimize ve tüm teşkilatıma ayrıca teşekkür ediyorum dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 189 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar