SRT Yayın Akışı - 19.03.2019
Son Dakika

BAŞKAN ERGÜL’DEN 19 MAYIS KUTLAMASI18 Mayıs 2018 - 11:22, Cuma

Demokrat Parti (DP) Sakarya il Başkanı İsmail Ergül 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919 da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıkışının 99. yıldönümüne ulaşmanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanını yaşadıklarını belirten DP İl Başkanı İsmail Ergül, 19 Mayıs 1919'un Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu kaydetti.

Türk Ulusunun zorluklar ve yokluklar içerisinde şanlı bir mücadele sergileyerek, bağımsızlık savaşından zaferle çıktığına dikkat çeken Başkan Ergül "19 Mayıs 1919 tarihi, yalnızca ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıç tarihi değildir. Bir milletin parçalanmaya, bir başka bayrağın gölgesinde yaşamaya mahkum edildiğinde, şahsi ikballeri doğrultusunda "gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunan" iktidar sahiplerine de o noktada "hayır" dediği, "dur" dediği gün olarak idrak edilmelidir. diye konuştu.

Geçmişten ders ve ibret alarak bugünü en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade eden Ergül mesajını şu ifadelerle tamamladı:"Geçmişine ve devletine sahip çıkacak gençler yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Geleceğine yön verebilecek dinamik gençlerin bu ülkeyi daha ileri noktalara taşıyabileceğine sonsuz inanıyorum. 16 yıldır şahsi önem arz eden günlerini ertelemeyen, iptal etmeyen iktidar, türlü bahanelerle milli önemi olan günleri "kutlanamaz" kılmış, tarihten, şahsi rant sağlayacak meseller anlatmaya başlamışlardır. Tarihi değiştirilemez bir gerçekliktir. Bu vesile ile beyhude çaba içinde olanlar nefeslerini nefisleri için tüketmeye devam edecektir. Ama ve lakin değiştirmek istedikleri devletin özü, birlik ve beraberliğin direğidir. Bu duygu ve düşünceler ile tüm hemşerilerimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." Dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 298 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar