SRT Yayın Akışı - 19.03.2019
Son Dakika

SAKARYA İHH BOSNA’DA KUMANYA DAĞITIMINA BAŞLADI17 Mayıs 2018 - 10:59, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Sakarya İHH Bu Ramazan Balkanlardayız sloganıyla başladığı insani yardım çalışmalarına Bosna Hersek’te başladı.

Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyesi Fatih Mercan ve beraberindeki heyet ile Saray Bosna, Mostar, Tuzla ve Doboj şehirlerinde kumanya dağıtımları başladı. 

Ramazan çalışmaları hakkında bilgi veren Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Çeyrek asrı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıran İHH, bu yıl yine yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek tüm dünyada 3 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

İHH, bu Ramazan ayında, dünyada 95 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak. 100 bin kişi, hayırseverlerin fitre ve fidye bağışlarından faydalanacak. İHH’ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırılacak. 2018 yılında belirlenen fitre bedeli ise 19 TL.

100 TL olarak belirlenen kumanya paketleri, yurt içinde ve yurt dışında toplamda 300 bin adet olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yardımlar; gıda, temizlik malzemeleri, elbise ve çocuklara özel çikolata, oyuncak ve bayramlık kıyafet olarak dağıtılacak.

Dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı iyilik kervanımıza katabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalarımıza destek olabilirsiniz şeklinde konuştu.

Bağış yapmak, fitre ya da zekatlarını vermek isteyen hayırseverleri Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine davet eden Aydın, Sakarya İHH banka hesapları aracılığı ile de ne niyetle yaptıklarına dair açıklamalarını yazarak bağışlarını yapabileceklerini söyledi. 

Bu haber toplam 212 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar