ERENLER BELEDİYESİ RAMAZAN AYINA HAZIR14 Mayıs 2018, Pazartesi

Erenler Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen Ramazan etkinlikleri ve mahalle iftarları bu yıl da Erenlerde coşku ile gerçekleşecek.  Ramazan ayı boyunca her cuma ve cumartesi günleri Sakarya Parkta, her Pazar Yunus Emre Diriliş Meydanı ile her Salı ve Çarşamba günleri Oyun Sokağında alana kurulan sahnede Hacivat ve Karagöz gösterisi, palyaço, tahta bacak ve jonglör gösterileri ile çocuklar doyasıya eğlenecek. Eski Ramazanları bir nebze de olsa yaşatmak isteyen Erenler Belediyesi, Ramazanın vazgeçilmezlerinden olan tasavvuf dinletisi ve çeşitli ikramlar ile Ramazanı renklendirecek.

OYUN SOKAĞINDA RAMAZAN ŞENLİĞİ

Bu yıl farklı olarak,  geçtiğimiz ay çocukların hizmetine sunulan Oyun Sokağında da Ramazan ayı boyunca her Salı ve Çarşamba akşamları alana kurulacak sahnede, palyaço, çocuk eğlenceleri ve oyunları ile çocuklar gönüllerinde eğlenebilecek. Etkinliklerde çocukların vazgeçilmez lezzetlerinden allı güllü ve pamuk şeker ikramları da bulunacak.

RAMAZAN AYININ MANEVİ İKLİMİNİ YAŞATMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Düzenlenen Ramazan etkinlikleri ve Mahalle iftarları ile Ramazan ayının manevi iklimini yaşatmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Öztürk “Ramazan ayı paylaşmanın dayanışmanın ve barışın simgesidir. Belediye olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenleyeceğimiz Ramazan şenliklerimiz ve Mahalle iftarlarımız ile Ramazan ayının maneviyatını yaşatmaya çalışacağız.  Birlik ve beraberlik duygularının yoğun yaşandığı bu ayda biz de Vatandaşlarımızla kuracağımız iftar sofralarında bir araya gelerek, kardeşlik ve paylaşmanın hazzını doyasıya yaşayacağız.” dedi. Erenlerde ki etkinlik ve iftar programlarına tüm vatandaşları davet eden Başkan Öztürk, Ramazan ayının tüm İslam âlemine, huzur, mutluluk ve barış getirmesini dilediğini söyledi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 534 defa okundu.

Resim Galerisi