SRT Yayın Akışı - 18.04.2019
Son Dakika

13 Mayıs 2018 - 17:02, Pazar

Haberin Fotoğrafları

SİMDER tarafından düzenlenen Mezunlar Günü programı Vali Mustafa Büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bahçesinde düzenlendi.

Program Orhan Cami İmam Hatibi Alaaddin Beşel’in Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı.

BEKLENTİLER VAR

Programın açılış konuşmasını yapan SİMDER Başkanı Nafi Özdin, “Türkiye’de ilk etapta 6 İmam-Hatip okuluyla serüvenimiz başladı. İmam-Hatiplerin açılması için mücadele edenler kadar kapatılması için de çalışanlar oldu.  Bilecik Söğüt’te Mustafa Işık amcanın bir hatırasını paylaşmak istiyorum. 28 Şubat’ta Mustafa amca il il gezip Bilecik İmam Hatip Okulu kapanmasın diye öğrenci topluyor. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu sadece bir örnek. Gerçekten zannettiğimizden çok daha fazla insanın üzerimizde emeği ve hakkı var. Bu toplumun bizden beklentileri var” dedi. Vali Mustafa Büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yakup Kalaycı, “1999 depreiminde ağır hasar alan Valilik konutunu o zamanki Valimiz Mustafa Büyük eğitime tahsis etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, bu okulu inşa etti. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Gazeteci-Yazar Faruk Aksoy, konuşmasında hatıralarına yer verdi.

İLK KAZMAYI VURACAĞIZ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Allah’ın izniyle bu yaz imam hatip lisesinin kazmasını vurup inşaatına başlayacağız. İçerisinde ben varım diyen nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu imkanları bize sunan Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

HAYATA BAKIŞ MODELİDİR

Başkan Zeki Toçoğlu, “Bugün burada olmak; sizlerin arasında bulunmak; benim için güzel anıların canlanması demek. Önce öğrencisi olduğum; sonra öğretmenlik yaptığım; daha sonra da çocuklarımı okuttuğum okuldur İmam Hatip. Biz bu okullarda hep güzel şeyler edindik. İyi ve dürüst olmayı; erdemli davranmayı; vatanı sevmeyi; millete hizmet etmeyi; daha adil bir dünya için çabalamayı; bizler bu okullarda öğrendik. Bu yönüyle, İmam Hatipli olmak; bir okulu bitirmenin ötesinde; hayata bir bakış şekli; bir duruş tarzı ve bir davranış modelidir.”GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR

Başkan Toçoğlu, “İmam Hatip okulları; diğer okullarımızla birlikte; ülkemizin geleceğine yön verecek olan öğrenciler yetiştirmeye devam ediyor. Şehrimize kazandırdığımız, mimari yapısıyla örnek bir okul olan, Vali Mustafa Büyük Anadolu Kız İmam Hatip Lisemiz; bu dönem ilk mezunlarını veriyor. Bizi bu günlere kavuşturan Rabbimize hamd ediyor; mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar ve mutluluklar diliyorum. Yapacak çok işimiz; gidecek çok yolumuz var” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 869 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur