SRT Yayın Akışı - 26.03.2019
Son Dakika

GÜÇLÜ SAVUNMA GÜÇLÜ EKONOMİ13 Mayıs 2018 - 09:11, Pazar

MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, savunma, havacılık ve uzay sanayi sektörü yalnızca ulusal güvenlik açısından değil, ulusal ekonomi bakımından da stratejik sektörler haline getirilmelidir dedi.

MÜSİAD Sakarya, Trabzon’da gerçekleştirilen 98. GİK Toplantısına katıldı.İki gün süren toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, BMC Power Genel Müdürü Dr. Osman Dur, SAHA İstanbul Başkanı Hasan Büyükdede, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi konuşmacı olarak yer aldılar.

BÜYÜK KATKI

Toplantıyla ilgili değerlendirme yapan MÜSİAD Sakarya Şube  Başkanı Yaşar Coşkun, “Öncelikle bu toplantımızın ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz. BMC Firmasının Karasu’ya yapacağı yatırımın ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine büyük katkılarının olacağını, bu toplantının özellikle savunma sanayi içerikli olması bizim açımızdan çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

Son zamanlarda devletin savunma sanayine ciddi anlamda teşvikler ve destekler verdiğinin altını çizen Coşkun, “MÜSİAD olarak, ülkemizin yüksek katma değerli ürünlerinin artması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor, bu yolda çalışıyoruz. Bunu başarabilmek için AR-GE ve inovasyona, mühendislik bilgisinin daha fazla öne çıktığı, teknolojik yoğun ürünlere ağırlık vermek gerektiği açıktır.

STRATEJİK SEKTÖR

Kuruluşumuzdan bugüne kadar “Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji” anlayışıyla devam etmekteyiz. Savunma, havacılık ve uzay sanayi sektöründe de bilim ve teknolojinin en son yeniliklerinden yararlanılmasının gerekmektedir. MÜSİAD olarak hedefimiz, bu sektörleri, yalnızca ulusal güvenlik açısından değil, ulusal ekonomi bakımından da stratejik sektörler haline getirmektir” dedi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 404 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar