SRT Yayın Akışı - 20.04.2019
Son Dakika

7 Mayıs 2018 - 13:20, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şubesi tarafından eski stat arazisinin konut ve ticaret alanı olarak imara açılmasına itiraz için Sakarya 2'nci idare Mahkemesinde açılan dava bilirkişi’den olumsuz rapor çıktı.

Yeni Atatürk Stadyumu'nun yapılmasına karşılık Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) DEVREDİLEN 27 Dönümlük eski Atatürk Stadyumu arsasının imara açılması için TOKİ tarafından hazırlanan plan değişikliği Büyükşehir Belediyesi'nce onaylanmıştı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şubesi de bu plan değişikliğini dava etmiş, dava Sakarya 2'nci idare Mahkemesinde görülmeye başlanmıştı.

Hazırlanan rapor, mahkemeye sunulurken davacı İMO Sakarya Şubesi sonuç bölümünü kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan rapora göre; 'Odamız tarafından dava edilen ve T.C. Sakarya 2 nci İdare Mahkemesi’nde 2017/487 Esas No’lu dosya ile dava süreci devam eden;

İlimiz eski Atatürk Stadyumu alanında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından 13.Mart.2017 tarihinde 3/160 Sayılı Meclis Kararı ile onaylanan, Stadyum alanının imara açılması ile ilgili plan tadilatı konusunda; T.C. Sakarya 2 nci İdare Mahkemesi Başkanlığı tarafından Bilirkişi incelemesi yaptırılmış olup, Bilirkişi heyeti tarafından konu ile ilgili rapor hazırlanmıştır. Bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan raporda, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan ve Sakarya Büyükşehir tarafından onaylanan Stadyum alanının imara-yapılaşmaya açılması ile ilgili plan değişikliği işleminin;

ŞEHİRCİLİK İLKELERİNE, PLANLAMA ESASLARINA, KAMU YARARINA UYGUN OLMADIĞI KANAATİ OLUŞMUŞ ve hazırlanan rapor mahkeme başkanlığına sunulmuştur. Bahse konu dava sürecinde odamıza destek olan ve olayı ilimiz gündeminde tutan basınımıza ve tüm çalışanlarına;

Yine bu süreç içinde; Bizlerden desteklerini esirgemeyen, destekleri ile bize moral kaynağı olan, konuya duyarlı vatandaşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, sendikalarımıza, siyasi partilerimize ve odamız üyelerine teşekkür eder; Kamuoyunu aydınlatmak adına durumu bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Bu haber toplam 1001 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur