SRT Yayın Akışı - 19.03.2019
Son Dakika

GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ16 Nisan 2018 - 15:06, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

TÜGVA tarafından her yıl Türkiye genelinde 81 ilde düzenlenen Genç Türkiye Kongresi'nin Sakarya Çalıştayı 14 Nisan'da gerçekleştirildi.

110 ÖĞRENCİ KATILDI

Bu yıl Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle TÜGVA Sakarya Lise Koordinatörlüğü bünyesinde düzenlenen Genç Türkiye Kongresinde Sakarya'nın farklı liselerinden seçilmiş 110 öğrenci

bağımlılık ve Bağımlılıkla Mücadele, Çevre ve Doğa Bilinci, Gündelik Hayatta Doğruluk, Toplumsal Rollerimiz, Özgürlük mü? Adalet mi? Popüler Kültür, Bilgi Kaynaklarımızın Sorgulanması gibi konular üzerine gerçekleştirdikleri çalıştaylar sonucunda bildirilerini yayınladılar. Her tema için seçilen öğrenciler önümüzdeki ay yapılacak Türkiye finalinde Sakarya’yı temsil edecekler.

GENÇLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Programda konuşan TÜGVA Sakarya Teşkilat Koordinatörü Adnan Dizer: “Türkiye Gençlik Vakfı olarak özgüveni yüksek, icat çıkarmaktan çekinmeyen bir gençlik için çalışıyoruz. Dünya görüşlerimizin farklılığı Genç Türkiye Kongremizi besleyen en önemli  unsur. Muhataplarımızın haklı olabileceği gerçeğini, hayatımızın her alanında aklımızdan hiç çıkarmamalıyız. Gençlik olarak sadece yarının değil bugünün de mesuliyetini üzerimizde hissetmek mecburiyetindeyiz. Bu mesuliyetin bize düşen kısmını, TÜGVA olarak bugün yerine getiriyoruz. Süreç içerisinde bizlere ciddi desteklerini sunan Sakarya Büyükşehir Belediyemize şükranlarımızı arz ediyoruz. Gençliğin derdiyle dertlenen, Türkiye’nin maarif davasının kahramanları, öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.

TÜGVA HAKKINDA

Toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunlar hakkında gençlerin görüşünü almak ve onları da bu konulara dahil etmek amacıyla düzenlenen Genç Türkiye Kongresi, farklı görüşlerden gençlerin bir araya gelerek düşüncelerini çekinmeden ifade edebilecekleri, seviyeli bir tartışma ortamında farklı bakış açılarını tanıyabilecekleri bir gençlik girişimidir. Sorunların çözümüne yönelik işbirliği içinde hareket edebilme, birlikte düşünebilme, etkin müzakere gibi hasletleri gençlere kazandırma misyonuyla Genç Türkiye Kongresi nitelikli bir gençlik platformudur. 

Bu haber toplam 248 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar