CHP KÖYLÜLERİ DİNLEDİ16 Nisan 2018, Pazartesi

Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Karaköy ve Taşlık mahallelerinde vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, “Üst üste motorin fiyatlarına gelen zamlardan dolayı traktörümüzü tarlaya indiremiyoruz. Tohum pahalı, gübre pahalı tarlalarımızı ekemez hale geldik. Uygulanan politikalar resmen çiftçiliği bitirmeye yönelik. Biz toprağımızı ekip, biçemezsen nasıl geçimimizi sağlayacağız. Biz toprağımızı ekip biçemezsek bu ülke dışa bağımlı yaşamak zorunda kalacak” dediler.

EFENDİ YERLERDE SÜRÜNÜYOR

Mahalle sakinleri Hayvan Pazarı’nın 40 gündür kapalı olduğunun da belirterek, “Ne zaman açacakları da belli değil. Dayanacak gücümüz kalmadı. Memleketin efendisi olan köylü, bugün yerlerde sürünüyor” dediler.

HEBA ETTİRMEYECEĞİZ

Bir gurup partili ile birlikte mahalle halkının sorunlarını dinleyen CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtulmuş, “Hiçbir hükümet döneminde köylü bu kadar sıkıntı yaşamamıştı. CHP’nin iktidara gelmesi ile bugün yerlerde süründürdükleri köylümüzü, yeniden bu milletin efendisi yapacağız. Bu verimli toprakları heba etmelerine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 218 defa okundu.

Resim Galerisi