SRT Yayın Akışı - 21.03.2019
Son Dakika

“TOPRAK BU MİLLETİN SEVDASIDIR”29 Mart 2018 - 16:17, Perşembe

Sakarya İli Sektör Raporu Sunumu ve Çitçi Eğitimi Serfitika Dağıtım Töreni’nde konuşan “Bakan Fakıbaba, “Türk tarımına her zaman destek sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Toprak bu milletin sevdasıdır” dedi.

BU TOPRAKLARIN ASIL SAHİBİ ÇİFTÇİLERİMİZDİR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Yaz, kış, sıcak, soğuk demeden hikmetle üreten fedakâr çitçilerimiz bu toprakların asıl sahibidir. Bu topraklar 12 bin yıl önce ilk kez çiftçiliğin yapıldığı coğrafyalardır. Bu nedenle ülkemizin çiftçisi daima farklı ve özel olmuştur. TZOB ile uyumlu çalışıyor birçok konuda işbirliği yapıyoruz. Türk tarımına her zaman destek sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Tarımı iktisadi ve stratejik bir sektör olarak ele aldık. Çiftçimizi bu stratejinin içine aldık. Kırsalda kalkınma olmadan Türkiye kalkınamaz. Kalkınma yerelden başlar. Tarımla ilgili diğer paydaşlarla işbirliği yapıyoruz. Toprağı suyla çiftçiyi bilgiyle buluşturmak adına çiftçilerimize eğitim veriyoruz. Toprak bu milletin sevdasıdır. Geleceğe umutla bakıyorum. Raporu hazırlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHRE GÖÇÜ ÖNLEYECEĞİZ”

Bakan Fakıbaba, ziraat odalarının görüşleri, istekleri ve önerilerinin kendileri için önem ifade ettiğini vurgulayarak, "Türk çiftçisine hak ettiği değeri ve desteği her zaman el birliği ile sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Kırsalda yaşayan 20 milyon insanımızın, tarımda istihdam edilen 5 milyon vatandaşımızın daha iyi şartlarda üretmesi ve daha çok kazanması için büyük reformlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Tarımı, stratejik ve iktisadi bir sektör olarak ele aldık. Çiftçilerimizi de stratejilerimizin merkezine alarak projelerimizi belirledik. Çiftçimizi gerçekten bu stratejinin merkezine aldık. Kalkınma yerelden başlar, yerel her şeyi bilir. Önce kırsalı kalkındırmalıyız. İyi yaşam şartlarını ortaya koymalıyız. Şehre göçü önleyeceğiz" diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 823 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar