SAKARYA KÜLTÜR-SANAT ŞEHRİ OLDU21 Şubat 2014, Cuma

Programda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren şehrimizde sanata olan ilginin daha da artması, tüm sanat dallarının gelişmesi ve sergilenmesi için gayret sarf ettik. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz destek bundan sonra da devam edecektir” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Şubat Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Erol Kılıç’ın eserlerinden oluşan ‘Gelenekten Moderne Mistik İzler’ resim sergisi düzenlenen törenle Ofis Sanat Merkezi’nde açıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sanatçı Dr. Erol Kılıç, “Öncelikle güzel bir sanat merkezini Sakarya’ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum. Sanat iltifata tabidir, sanatçı iltifat edildiği yere teşrif eder. Sergiye gelen tüm sanatseverlere de saygılarımı sunuyorum” diye konuştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren şehrimizde sanata olan ilginin daha da artması, tüm sanat dallarının gelişmesi ve sergilenmesi için gayret sarf ettik. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz destek bundan sonra da devam edecektir. Eserlerini Sakaryalı hemşehrilerimizle buluşturan değerli sanatçımız Sayın Kılıç’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından Başkan Toçoğlu Erol Kılıç’a teşekkür ederek hediye takdim etti.
Ofis Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulan eserler 20 Mart Perşembe gününe kadar sergilenmeye devam edecek.

Bu haber toplam 3262 defa okundu.