SRT Yayın Akışı - 16.12.2018
Son Dakika

Aday Hakem Kursu Açılacak11 Mart 2018 - 13:02, Pazar

Haberin Fotoğrafları

Güreş İl Temsilcisi Secati Eker , İlimizde Güreş Aday Hakem Kursu açılacağını söyledi

Eker , yeni açılacak Güreş Hakem Kursuna katılmak isteyenlerin başvuru yapmalarını isteyerek kursa katılacak olan adaylarda aranacak şartlar ve kursa katılacak adayların kursa başlarken beraberlerinde getirecekleri evrakların neler olduklarını açıkladı. Güreş İl Temsilcisi Secati Eker, Güreş Aday Hakem Kursunun açılması için , kursa katılımın yeterli sayıda olması gerektiğini söyledi. Güreş Hakem kursuna katılmak isteyen Hakem adayları Güreş İl Temsilcisi Secati Eker'den (0 533 737 18 88) detaylı bilgi alabilirler. 

ŞARTLAR

Kursa katılacak olan adaylarda aranacak şartlar;1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.2.En az lise veya dengi okul mezunu olmak.3.18 yaşından küçük, 30 yaşından büyük olmamak (Ay-Gün hesaplanmaz, Yaş tashihi kabul edilmez)4.Hakemlik yapmaya mani bir vücut arızası bulunmamak.5.Düzenlenen hakem kurslarında başarılı olmak.6.Ceza kurullarından altı ay veya daha fazla müsabakalardan men veya hak

mahrumiyeti cezası almamış olmak.7. Ağır hapis veya bir yıldan fazla hapis ya da yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezası ile hükümlü bulunmamak.8. Güreş yapmış olmak. (Bu durum; en az 1 yıllık vizeli lisans, il müdürlüklerinden alınacak ve lisans tescil fişi yerine geçecek yazı, üniversitelerin beden eğitimi ve spor bölümü mezunlarından güreş uzmanlık belgesi veya güreş dersi aldığını belirten not dökümü ile belgelenir.) Bu şart cetvel hakemi olmak isteyen adaylarda aranmaz. Kursa katılacak adayların kursa başlarken beraberlerinde getirecekleri  evraklar;1.Dilekçe (Kursa katılmak istediğini belirten dilekçeyi kursun

açılacağı ildeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne),2. Cezası Olmadığına dair yazı (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezası olmadığı belirtilerek imzalanır),2.Vukuatlı Nüfus Cüzdanı Sureti (Nüfus Müdürlüğünden Alınacaktır. ),3.Öğrenim Belgesi ( Diploma, öğrenci belgesi veya kimlik kartının onaylı sureti. )4. Güreş Yaptığına dair Belge (G.H.S.İl Müdürlüğünden, Kulübünden, 1 Yıllık Vizeli Lisans )5.Sağlık raporu,6.Adli Sicil Kaydı (İyi hal belgesi)7. Fotoğraf. (2 Adet)

Bu haber toplam 202 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar