SRT Yayın Akışı - 16.12.2018
Son Dakika

SURİYELİ ÇOCUKLAR TÜRKÇE ÖĞRENİYOR11 Mart 2018 - 12:48, Pazar

Haberin Fotoğrafları

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PICTES) kapsamında Suriyeli çocuklara yönelik Türkçe kursları devam ediyor.

Avrupa Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürütülen projenin il koordinatörü Ali Akıllı projenin Suriyelilerin en yoğun yaşadığı 23 ilde uygulandığını ve Sakarya’nın da bu illerden birisi olduğunu söyledi.

Pictes Projesi kapsamında 13 ilçede 1600 Suriyeli öğrenci olduğunu ifade eden Akıllı, 53 Türkçe öğreticisi ile yüzden fazla okulda Türkçe kursları açtıklarını söyledi.

Pamukova ilçesinde Suriyeli çocukların Türkçe kursunu ziyaret ederek onlarla bir araya gelen Akıllı, çocuklardaki okuma yazma ve konuşma alanındaki gelişmelerden oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi İl Koordinatörü Ali Akıllı, proje kapsamında Suriyeli öğrencilerimize ders dışı zamanlarda haftalık 15’er saat Türkçe kursları düzenliyoruz. Türkçe kurslarının yanı sıra 1600 ü Suriyeli çocuklara olmak üzere Türk öğrencilerimizle birlikte yaklaşık 2700 çanta kırtasiye seti dağıtımı gerçekleştirdik. Çok yakın bir süre içerisinde yine Suriyeli öğrencilerimizin tamamına ve binden fazla ihtiyaç sahibi Türk öğrencimize ayakkabı, mont, t-shirt, atkı, bere, eldiven, çorap vb kıyafet yardımı yapacağız dedi.

 

Akıllı, Suriyeli çocukların okullaşma oranlarını artırmak için çalışmalarının devam ettiğini, Suriyeli aile eğitimleri ile de bunu desteklediklerini söyledi. 

Bu haber toplam 243 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar