SRT Yayın Akışı - 16.12.2018
Son Dakika

MAHALLE HALKININ TAŞ OCAĞI TEPKİSİ11 Mart 2018 - 12:42, Pazar

Ekip biçtikleri, yaşadıkları, geçindikleri topraklarda taş ocağı açılmasına karşı olan Sakarya Karasu İlçesi Hürriyet mahallesindeki vatandaşlar yine eylemdeydi. Mahalleliler, insana ve doğaya önem verilmesini istedi.

Sakarya Karasu İlçesi Hürriyet mahallesinde taş ocağı açılmasına karşı çıkan mahalle halkı, bir araya gelerek tepkilerini gösterdi. Yıllardır köy ve mahalle halklarının kanaya yarası haline gelen taş ocaklarına, bir yenisinin daha açılması eklenince mahalle halkı çileden çıktı. Mahalleliler kadın erkek hep bir arada, hazırladıkları pankartlarla yapılacak olan taş ocağı mevkii sine gelerek tepkilerini dile getirdiler.

Köy halkından Şükrü Acar tepkilerini dile getirerek şunları söyledi, Burada açılacak olan Taş ocağı aşağıda bulunan derelere ve Sakarya nehri ile buluşmakta, burada kullanılacak olan patlayıcılarla bu suların kirlenmesine sebebiyet verecek. Burada İstanbul’a pompalanan Sakarya suyu da kirletilmiş olacak. Biz bölgemiz için bu yörede gıda savaşı veriyoruz. Gıda üretimi yapıyoruz, mevsimlik işçilere  istihdam sağlıyoruz. Ama bu yapılacak olan taş ocağıyla birlikte İstanbul da yaşayan 15 milyon insanımızın da zehirlenmesine sebebiyet verecektir. Bizler halk olarak böyle bir işin önüne geçmek için buradayız. Çevre duyarlılığı olan bütün insanların bizim bu mücadelemize destek vermelerini istiyoruz.

Çocuklarımızı özgür bir şekilde yetiştirmek istiyoruz

 

Artık yeter Mahallemizde taş ocağı istemiyoruz. Yeşil alan istiyoruz. Çocuklarımızı okula götürürken, kamyonlardan kaçmak istemiyoruz. Bizler çocuklarımızı özgür mahallelerimizde büyütmek istiyoruz. Toz değil oksijen almak istiyoruz. Bu güzel doğayı kimsenin kirletmeye hakkı yok. Patlama ve taş taşıyan kamyonlar nedeniyle oluşacak toz hem sağlığımızı hem de yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri etkileyecek, hayvancılığı etkileyecek. Bu sadece sizin değil hepimizin sorunu dedi.

Bu haber toplam 267 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar