SRT Yayın Akışı - 18.12.2018
Son Dakika

8 MART ÇALIŞAN KADINLAR9 Mart 2018 - 15:40, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Sakarya'da yaşayan iki çocuk annesi Öznur Bozkurt, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı hibeyle açtığı iş yerinde metal, çinko, gümüş ve bakır kaplama işleri yapıyor.

Eşine destek olmak için 16 yıl önce evlerinin yanında açtıkları atölyede gümüş kaplama yapan Bozkurt, ikizlerinin dünyaya gelmesinin ardından mesleğine ara verdi. Her zaman kendisine ait bir iş yerini kurma hayaliyle yaşayan kadın girişimci, eşinin de desteğiyle KOSGEB kurslarına katılarak aldığı hibeyle açtığı atölyeyi 3,5   yıldır işletiyor.

Arifiye ilçesindeki Dörtyol Merkez Sanayi Sitesi'ndeki atölyesinde makinelerden birçok ev eşyasına çeşitli nesnelerin korozyona (aşınma) karşı korunması için yüzey işlem teknolojilerini uygulayan, metal, çinko, gümüş ve bakır kaplama yapan Bozkurt, iş hayatında gösterdiği başarıyla kadın girişimcilere örnek oluyor.

8 Mart Dünya gününde kadınlara seslenerek şunları söyledi, 3.5 yıldır bu işi yapıyorum. Bu iş yerimi KOSGEP destekli olarak açtım. Bu meslek aslında eşimin mesleği, bana daha evvel eşimin bu mesleği öğrenmişti ve ben küçük bir atölye açmıştım. Çocuklarım çok küçük olduğu için çocuklarıma bakamadım ve iş yerimi kapattım. Tekrar 3,5 yıl evvel bu iş yerini açtım, Burada kaplama yapıyoruz, metal, çinko, gümüş ve bakır, cıvatalar vidalar gibi kaplamalar yapıyorum. Bu yaptığım meslek bir kadına göre ağır ama tabiki ben bu mesleğe alıştığım için zor gelmiyor. Kadınların yapamayacağı başaramayacağı bir iş yoktur her işi başarırlar. Bizlerde bugün çalışıyoruz. İşimiz ağın tabiki zaman zaman zorluklarla karşılaşıyorum ama üstesinden geliyorum. Hiçbir kadının başaramayacağı iş yok dedi.

Bu haber toplam 269 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar