SRT Yayın Akışı - 18.12.2018
Son Dakika

SESOB EMEKÇİ KADINLARI UNUTMADI8 Mart 2018 - 15:55, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) 8 Mart’ta çok özel bir etkinliğe imza attı. Esnaf ve Sanatkâr kadınların buluştuğu etkinlikte hem Dünya Kadınlar Günü kutlandı hem de Kadın Danışma Kurulu konuşuldu.

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde esnaf ve sanatkâr kadınları buluşturdu. Birlik binasında düzenlenen programda mesleklerinde kariyer yapan isimler iş ve kariyer tecrübelerini aktardı. SESOB Türkiye’ye rol model olacak bir oluşumun temellerini atarak Kadın Danışma Kurulu kuruyor. SESOB KDK ile esnaf ve sanatkâr kadınların daha güçlü, daha girişimci ve çalışma hayatında daha çok yer almasını hedefliyor.

AHİLİK GELENEĞİ

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan kadınların birlikteliğinin Ahilik kültüründe yer aldığına atıfta bulunarak “Bacıyan-ı Rum", Anadolu Kadınlar Birliği anlamını taşımaktadır. "Bacı" kelimesi, abla, kız kardeş anlamına gelmektedir” dedi.

SAĞLAM NESİLLER YETİŞTİRİR

Başkan Alişan 8 Mart Dünya Kadınlar günün nasıl ortaya çıktığını belirterek “8 Mart 1857 tarihinde Almanya’da bir tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılması önerisini getirilmiştir. Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gündür. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak, şehrimizdeki kadın esnaf ve sanatkarın başarılı olması, kalkınması ve toplumda önemli işlere imza atması gerektiğine inanıyorum. Başarılı, ayakları yere basan kadınlar sağlam nesiller yetiştirir” dedi.Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği etkinlikte katılımcılara çiçek ve dikiş seti hediye edildi. Simgenur BATIHAN

Bu haber toplam 174 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar