SRT Yayın Akışı - 18.12.2018
Son Dakika

CHP'li KADINLAR , 8MART’I KUTLADI.8 Mart 2018 - 15:16, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri çerçevesinde, Kadın Kolları üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk koydular.

Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu yapmış olduğu konuşmada 8 Mart bütün dünyada kadınların hayatın her alanında eşitlik ve özgürlük taleplerini en gür sesle haykırdıkları birlik ve dayanışma günü olarak kutlanıyor dedi.

Kadınlara eşit hakların verilmesinin dünya barışını güçlendireceğini belirten Çeroğlu," Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyetinin kadınlarımıza en büyük armağanı siyasal ve sosyal alanda erkekle eşit hakların verilmesidir. Türk Medeni Kanununda Türk kadınını gelişiminin önündeki engellerin önemli bir bölümü ortadan kaldırmıştır. Anayasa değişikliği ile kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmış iş kanununu 1936’da yürürlüğe girmesi ile kadınların çalışma hayatına düzenleme getirmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından alanda bulunan bayanlara çiçek hediye ettiler. Törene, CHP PM üyesi Ayca Taşkent, İl Başkanı Erdoğan Isır ve yönetimi, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve üyeler katıldılar. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 320 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar