‘EĞİTİMLİ KADIN EĞİTİMLİ TOPLUM’8 Mart 2018, Perşembe

DERNEĞİN AMACI

Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği adı altında kurulan derneğin amacı; Kadınların toplumda kendine yetebilir bir birey olarak yer alması, hukuken sahip olduğu haklarını kullanır hale gelmesi, kişisel ve akademik eğitim, öğretim eksikliğinin giderilmesi, iş istihdamı, aile içi şiddet, cinsel taciz ve istismar v.b. birçok konuda sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek.

HEDEF: YAPILMAYANI YAPMAK

Uzun yıllar aktif siyaset yapmış, birçok sivil toplum kuruluşunda görev almış olan Sakarya kamuoyunun yakından tanıdığı Hülya Lüleci’nin başkanlığında kurulan Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği’nin hedefi;Yapılmış olanları tekrarlamak değil, yapılmamışlar için çaba göstermek.

ANLAMLI GÜNDE ONAY ALDILAR

Dernek Başkanı Hülya Lüleci,  8 Mart Dünya Emekçi  Kadınlar Günü’nde  kurulmuş olmaktan ve bu günün anlam ve önemine hizmet edecek olmaktan inanılmaz mutlu olduklarını belirterek, “Eğitimli kadınlar eşittir eğitimli toplum” olduğunu ileri sürdü. Lüleci, kutlanacak bir boyutta olmamasına rağmen, kazanılmış hakların kağıt üstünde kalmasının kadınları derinden üzdüğünü belirterek; “Bu yolda kadın erkek yani toplumca dayanışma ile kadınların da, erkekler gibi birey olduğu,  kadın hakları değil, insan haklarının da tamamıyla çözülmüş olduğu bir dünyada barış ve huzur içinde, evrensel bir toplum anlayışında yaşadığımız güzel günler temenni ediyorum. Bu duygu ve düşünceler ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor,  bu anlamlı günde kuruluşumuzun onaylanmasından duyduğumuz kıvancı sizlerle paylaşıyoruz” dedi. 

Bu haber toplam 150 defa okundu.

Resim Galerisi