SRT Yayın Akışı - 15.12.2018
Son Dakika

KIZGINIM, ÖFKELİYİM!8 Mart 2018 - 10:02, Perşembe

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, Kadına ve çocuklara yönelik şiddetin artığına dikkat çekerek, “Hala çocuklarımızı koruyamıyorsak, eğer hala kadınlarımız sevdikleri tarafından öldürülüyorsa bunun neresi eşitlik?” Diye sordu

Türk Kadınlar Birliği(TKB) Sakarya Şubesi üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bu yıl buruk kutladı. Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan TKB Başkanı Tevhide Yağan, kadın cinayetleri ve çocuk istismarının  giderek arttığına dikkat çekti.

Etkinliğe çeşitli sivil toplum kuruluşların yanı sıra siyasi partililerden İYİ Parti Sakarya il teşkilatı da hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanan programda TKB Şube Başkanı Tevhide Yağan, “Eskiden 8 Mart’ta  hem siyasi hem de STK’lıların kadın üyelerinin tamamı katılırdı. Ama ne olduysa zaman içinde özellikle bazı  siyasi ve diğer STK’lılar çekilerek bir bölünme oldu. Aslında dünya Kadınlar Günü, bütün kadınların olduğu gibi değerli erkeklerde bize destek veriyorlar. Ama ne olduysa bir ayrışma olduğunu gözleniyorum.

ÖRGÜTLÜ GÜÇ

Sakarya’da artık Türk Kadınlar Birliği hiçbir siyasi yapılaşma olmadığını sadece kadına yönelik çalışmalar yaptığını artık ben söylemekten usandım. Eğer hala çocuklarımızı koruyamıyorsak , eğer hala kadınlarımız sevdikleri tarafından öldürülüyorsa bunun neresi eşitlik. Hani eşitlik. Oylarımızla bizleri yönetsinler diye gönderdiklerimiz “Yapacağız, edeceğiz, değiştireceğiz” diye  zaman geçiriyorlar. Yine bir çocuğumuz tecavüze mi uğrasın? Yine bir kadınımız cinayete kurban mı gitsin? Biz  kadınlar mutlaka hem siyasi partilerde hem de STK’larda birlikte örgütlenmek zorundayız. Örgütlü güç güçtür.

KIZGINIM, ÖFKELİYİM

Örgütlenmek kadını güçlendirir. Hiçbir alanda yoksanız zaten yoksunuz. Siyasi partililere bakıyorsunuz bir avuç kadın, sendika ve odalarda ise zaten yok denilecek kadar az. İşte bizim kaybımız buradan başlıyor. Kızgınım, öfkeliyim ama çok şaşkınım. Bizi idare edenler bu sorunu gündemden çıkarmamaları lazım. Çözüm bulmaları lazım. Karşımızdaki sorun gözümüz gibi koruduğumuz, hayatımızı onlar için adadığımız çocuklar var” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 369 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar