SRT Yayın Akışı - 16.12.2018
Son Dakika

DP'DEN 8 MART MESAJI7 Mart 2018 - 15:41, Çarşamba

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül,"Kadınların, siyasetten başlayarak, toplumun tüm kademelerinde eşit biçimde yer almasına engel olan, dolaylı ve doğrudan tüm normların değişmesini sağlayacak düzenlemeler yapılmalı" dedi.

Ergül, “Siyasal ve toplumsal manada hak ve hürriyetleri gasp edilen, öldürülen kadınımızın, temel hakkı olan “yaşam hakkı”nın da elinden alınıyor olması, “karşı cins” tarafından neredeyse her hakkının öldürülmesi, Dünya Kadınlar Günü olarak andığımız bugün, artık yapılanın “anmak”tan yapmaya evrilmesi gerektiğini gözler önüne sermektedir. Kadın hak ve hürriyetlerinin, kadının toplumsal yapı içindeki durumunun bu halde olmasının en büyük nedeni, halen kadınların hak ve hürriyetleri için, sorunları için düzenleme yapanların, erkekler olmasıdır. Elbette bu açıdan bakıldığında, siyasi temsilde eşitliğin sağlanması, kadınlar hakkında yine kadınların bir takım düzenlemeler yapabiliyor olması, “kendileri ile alakalı meselelere kendilerinin bakış açısı”nın sisteme yansıması önemlidir.” Dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 427 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar