SRT Yayın Akışı - 15.12.2018
Son Dakika

MİNİKLER MİMAR SİNAN İLE TANIŞTI6 Mart 2018 - 15:26, Salı

Haberin Fotoğrafları

Hendek Yenimahalle Anaokulu öğrencileri ‘Tarihe İlk Adım’ projesi kapsamında bu ay düzenlenen etkinliklerle Mimar Sinan’ı tanıdı.

İnşaat Mühendisi Âdem Sefa ve Mimar Yaşar Magat Hendek Yenimahalle Anaokulu’nda miniklere mimarlık ile ilgili bilgiler verdiler. Erhan Çoban isimli velinin katılımıyla Mimar Sinan canlandırması yapıldı ve öğrenciler “Çocuk ve Mimar Sinan” isimli öyküyü dramatize ettiler. Bunun ardından öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan “Maket ve Resim Sergisi” ziyaret edildi.

 GEÇMİŞE YOLCULUK

Anaokulu Müdürü Nuriye Ünal yaptığı açıklamada, ‘‘Yapılan bu etkinliklerle öğrenciler hem eğlenmiş hem de tarihimizin milli kahramanlarından biri olan Mimar Sinan’ı tanımış oldular. Çocukların, kişilik ve karakter temellerinin atıldığı bu yaşlarda, tarihi değerlerimizin öğrenilmesi, çocuklarda kalıcı öğrenme davranışları ortaya koymaktadır. Geçmişini bilen, geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmek en büyük hedeflerimizden biridir’’ diyerek bu anlamlı faaliyete katılan herkese teşekkür etti. 

Bu haber toplam 303 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar