PROTOKOL İMZALANDI3 Mart 2018, Cumartesi

Geyve SGK Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının 4(b) kapsamında bulunan ve borçlarını ödemeleri halinde Yaşlılık Aylığı bağlanacak sigortalılarımıza yönelik olarak kredi kullandırılması için Kurumumuz ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş arasında 13.02.2018 tarihinde işbirliği Protokolü imzalanmıştır.

SGORTA PRİM BORCU

Banka ile imzalanan Protokol gereğince;5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında Hizmeti olan ve hizmetler dikkate alındığında Yaşlılık Aylığına hak kazanan Sigortalılarımızın birikmiş Sigorta Primi borcu, Genel Sağlık Sigortası borcu, Durdurulmuş hizmet sürelerinin İhyasına ait borcu, doğum ve askerlik kapsamındaki borçlanmaları dahil olmak üzere masrafsız olarak (Hayat sigortası ve Yasal Yükümlülükler hariç) 1,28 faiz oranı ile 48 aya kadar vadeli kredi kullanabileceklerdir.Bu krediden 5510 sayılı Kanunun 4(b) kapsamında yaşlılık aylığına hak kazanan sigortalılarımızın kendisi faydalanabilecektir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Kurumumuzca hak sahiplerine bağlanacak ölüm aylığı ve sigortalıya bağlanacak Malullük aylıkları Protokol kapsamında bulunmamaktadır.Ayrıca 4(a) kapsamındaki sigortalılar ile Yurtdışı borçlanmaları da protokol kapsamında değildir.Başvurular 01.03.2018 tarihinde başlamış olup, 31.05.2018 tarihinde sona erecektir. Yaşlılık Aylığına hak kazanan ancak, Sigorta Prim borcu bulunan Sigortalılarımızın başvuru süresi içerisinde müracaat etmeleri ve işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Mehmet AYDOĞAN

Bu haber toplam 317 defa okundu.